Tereza odpovídala na vaše otázky ke kampani Fundlift

Tereza odpovídala na vaše otázky ke kampani Fundlift

Na webu Týden.cz v online chatu odpovídala majitelka firmy na vaše otázky.

Rozhovor v Týdnu se týkal mnoha zajímavých věcí, my jsme pro vás vybrali ty nejdůležitější k právě probíhající kampani na Fundliftu. Stále ještě se můžete stát podílníky v Lifefoodu. Co za to a proč vlastně? Budete se moci podílet na budoucím zisku, účastnit se spolu s Terezou Havrlandovou, aktuálně jedinou majitelkou firmy, valných hromad a být tak u rozvoje a dalšího směřování společnosti - společnosti, která se snaží podnikat férově s co nejmenšími dopady na planetu. A hlavně firmy, která má stále rodinný charakter a přesto dokázala proniknut se svými výrobky na světové trhy. Protože poctivé produkty bez chemie jsou budoucnost, kvalitní jídlo je základ dobrého a spokojeného života.

Už víte, že chcete investovat do Lifefoodu a své budoucnosti? Pak klikněte na stránky projektu. Máte nějaké otázky? Na mnohé jsme již odpověděli v našem článku. Tereza byla také v podcastu ve Forbesu. Pokud tam odpověď nenajdete, můžná bude v otázkách níže. Chcete-li nám položit svou otázku, napište na Facebook nebo na e-mail info @ lifefood.cz. Všem, kteří s námi již ve firmě jsou, děkujeme a těšíme se na nové tváře!  

Lifefood tým - děkujeme všem investorům!

Tomáš: Dobrý den, kde mohu získat více informací o investicích do vaší firmy? Díky

Dobrý den Tomáši, více informací k naší investiční kampani lze získat přímo na stránkách organizátora kampaně Fundlift. Zde po vytvoření registrace získáte přístup k veškeré dokumentaci ke stažení, kde se dočtete vše podstatné. My jsme na našem webu to základní shrnuli zde a dále přidali nejběžnější otázky a odpovědi. Další dotazy můžete klást na našem Facebooku nebo poslat emailem na info @ lifefood.cz . 

Katka: Dobrý den, Terezo, myslíte, že je tato investice bezpečnější než do akcií?

Dobrý den, z principu věci má investice do obchodního podílu stejnou míru rizika jako do akcií. Obecně to znamená, že investujete do základního kapitálu společnosti a výnosnost či rizikovost této investice je dána tím, jak se společnosti bude nadále dařit. V případě investic do akciových společností kotovaných na burze je zde teoreticky riziko o něco menší, protože pro vstup na burzu musí splňovat jisté parametry. Na druhou stranu bylo i v našem případě nutné nechat firmu ohodnotit a ocenit, než byl náš projekt přijat pro kampaň na portále Fundlift. Toto ohodnocení prováděli odborníci ze společnosti Roklen, která je licencovaným obchodníkem s cennými papíry a kampaně provozuje pod dohledem a pravidly České národní banky.

Lukáš: Dobrý den, jaké jsou podmínky investic?

Dobrý den Lukáši, veškeré detaily se můžete dočíst v ekonomických dokumentech, které jsou ke stažení na stránkách projektu. Ve zkratce: investovat může kdokoli starší 18 let s bankovním účtem v EU, při minimální částce investice 5000 Kč. Maximální investice je až do výše 25 mil. Kč (max výše kampaně v případě jejího navýšení). 13 mil. Kč odpovídá 17,33% podílů na základním kapitálu společnosti, neboli dle výše investice získáte odpovídající procento obchodního podílu společnosti Lifefood. S ním je spojeno právo na podíl na rozdělovaném zisku, právo účasti na valných hromadách, právo podíl prodat bez souhlasu valné hromady, další práva náležejícím společníkům obchodních korporací. Výši rozdělovaného zisku v budoucnu vám nyní nemůže nikdo slíbit, ale dle projekcí uvedených v dokumentaci by mohla výnosnost dosahovat cca 7 % za 2-3 roky. Při nuceném odprodeji (ke kterému může dojít jen za specificky určených podmínek) je zde garantovaný minimální výnos 8 % ročně.

Tyčinky Lifebar jsou bestsellerem na všech trzích.

Jonáš: Dobrý den, co nabízíte svým investorům? Proč si pro svou investici mám vybrat zrovna Lifefood? Raw strava může být jen trend, jakou mám jistotu?

Dobrý den Jonáši, my nabízíme podíl ve stabilní zavedené firmě, která má 13 let historie ve výrobě zdravých biopotravin, s důrazem na trvalou udržitelnost a slušné etické podnikání. Raw strava jako produkt, tedy nikoli jako stravovací styl, ale jako pojem označující komerční výrobní aktivitu, může teoreticky být jen trend, ale v našem případě jsou naše produkty nejen raw, ale zároveň bio, vegan, bez lepku, bez cukru, non-gmo, ale zejména spadají do kategorie clean-snacks. To znamená produkty bez jakýchkoli přidaných aditiv, vyrobené jen z celistvých nejkvalitnějších surovin, narozdíl od běžně používaných izolátů a derivátů a éček. A všechny tyto aspekty spolu s raw dohromady představují aktuálně a již několik let masivní trend s obrovským růstovým potenciálem, u něhož nikdo neočekává že by v dohledné budoucnosti měl opadat.

Ve světě investují velké korporace ve velkém do vegan společností, a vegan burger od Beyond Meat před pár měsíci prolétl stropem na americké burze. Narozdíl od všemožných startupů, které se chytají nejnovějších trendů a často slibují zcela nerealistické projekce, my máme stabilní ekonomiku a uváděné finanční projekce jsou konzervativní a založené na reálných předpokladech a mnohaletých zkušenostech z trhu. Navíc etické a environmentální rozměry našeho stylu podnikání dodávají přidanou hodnotu, která je v dnešní době čím dál tím více ceněna. Jistotu výnosu vám v tento moment nedáme žádnou, tu vám nedá žádný typ investice (s výjímkou snad státních dluhopisů, zatím), ale můžeme vás ujistit, že vložíte prostředky do slušné firmy, která vnímá podnikání jako možnost, jak měnit svět k lepšímu.

Tereza Havrlandová, majitelka Lifefoodu, na návštěvě kakaové farmy v Peru.  Osobně vybíráme a kontrolujeme dodavatele, jde nám o vztahy a férové podnikání pro obě strany.

Romana: V upoutávce na FunDlift.cz říkáte, že chcete získat další nadšence do týmu. To myslíte v závislosti na investicích? I když třeba investuji menší částku, mohu se zapojit svými nápady? To je zajímavé...

Zdravím Romano, ano určitě. Více hlav více ví, a při investici v jakkoli malé částce (minimální investice je 5000 Kč) se stáváte společníkem firmy a získáváte právo na účast na valné hromadě. Ta je jedinečnou příležitostí se pravidelně setkávat a probírat různé nápady směřující k dalšímu rozvoji společnosti. Každý se tak může zapojit.

Dáda: Dobrý den, do čeho plánujete těch 13 000 000 investovat?

Zdravím Dádo, obecně platí, že půjde o investice do strategického rozvoje firmy. Celkově počítáme s částkou v navýšení až 25 mil. Kč, a v dokumentech ke stažení je přesně rozepsáno, kam a na co má jaká částka jít. Kromě vyřešení podílové zástavy máme v plánu nákup několika technologií, které by nám jednak umožnily vyrábět nové produktové řady, jednak umožnily zvýšit výrobní kapacitu, částečně pak investice do osvěty a marketingu.

Základní opakování: Proč Lifefood?