Roderick: Ke hvězdám a ještě výš!

Roderick: Ke hvězdám a ještě výš!

29. 01. 2014

Představujeme Rodericka Pijlse, profesionálního kiteboardera a modela. A také dalšího sportovce, kterého podporuje společnost Lifefood. "Testujeme" na něm nový produkt, který vám již brzy představíme. Než se tak stane, seznamte se s tímto zajímavým mladým mužem. 

Představujeme Rodericka Pijlse, profesionálního kiteboardera a modela. A také dalšího sportovce, kterého podporuje společnost Lifefood. "Testuje" pro vás nový produkt, který vám již brzy představíme. Než se tak stane, seznamte se s tímto zajímavým mladým mužem. 

Můžeš se nám, prosím, krátce představit?

Jmenuju se Roderick Pijls a pocházím z Nizozemí. Je mi 22 let a jsem profesionální kiteboarder a model. 
 

Podělil by ses s námi o nějaké ze svých výsledků? Jsi na něco obzvláště hrdý? 

 
Promoce na Erasmus University z Business Administration. Hrál jsem za výběr holandského národního hokejového týmu. Sedmé místo na evropském šampionátů v kiteboardingu. 
 

Přibliž nám, jak vypadá tvůj běžný den.

 
To nezáleží ani tak na mě, jako na větru :-)
Když vítr není tak normálně vstanu kolem 8.-10. hodiny, to se odvíjí od toho, jaké mám ten den schůzky. Dám si dobrou snídani, sprchu, jdu do tělocvičny, pak si dám znovu sprchu. Poté absolvuji schůzky. Zbytek dne strávím s přáteli a kontrolou počasí na další den. 
 
Když je vítr, vstávám kolem 9. hodiny. Pustím si hudbu, dám si snídani plnou karbohydrátů a proteinů. Zabalím si potřebné věci a odjedu za kamarády na pláž. Po dnu stráveném kitováním už jsem schopen jen ležet na gauči a jíst, neschopen udělat jakýkoli pohyb navíc.
 

Jak se připravuješ na soutěže?

 
Dny před soutěží si dávám zvláštní pozor na jídelníček a dostatek spánku. Během soutěže se snažím soustředit výhradně na svůj heat. Poslouchám hudbu a představuji si, jak se mi povede. 

Jaký máš jídelníček?

 
Na kitování je potřeba hodně energie, takže je plný karbohydrátů a proteinů. Jím těstoviny a rýži, obzvláště po kitování, kdy potřebuji, aby se svaly zregenerovaly. Na druhou stranu pracuji i jako model, tam se karbohydráty moc nehodí, takže se soustředím hlavně na proteiny. 

Roderick Pijls

Máš nějaké koníčky?

 
Kromě kitování a modelingu někdy chodím šplhat na skály, běhám a surfuji. 
 

Máš nějaký sen?

 
Samozřejmě si přeji, aby se mi dobře dařilo v modelingu a kitování. Sáhnout si tak vysoko, jak je to jen možné. V nadcházející sezóně se budu účastnit světového šampionátu a vydám ze sebe to nejlepší. Chci ke hvězdám a ještě dál!
 
Více o Roderickovi na jeho facebooku www.facebook.com/roderickpijls
 
Roderick Pijls