Reakce na výsledky testu Lifefood Datlí BIO v časopise dTest (12/2015)

Reakce na výsledky testu Lifefood Datlí BIO v časopise dTest (12/2015)

01. 12. 2015

U všech produktů Lifefood je garantována BIO kvalita, což dokládá certifikace ABCERTu dle ES č. 834/2007. Kvalitu surovin od všech našich dodavatelů pravidelně a důsledně kontrolujeme, ke všem surovinám požadujeme analýzu pesticidů od akreditovanych laboratoří a každou šarži datlí na příjmu posíláme také na mikrobiologickou analýzu...

V prosincovém vydání časopisu dTest byly zveřejněny výsledky testování sušených fíků a datlí. Mezi testované vzorky byly zařazeny také Lifefood datle BIO, u kterých hodnotitelé poukazují na výskyt pesticidů. Cítíme potřebu na prezentované výsledky dTestu reagovat.

U všech produktů Lifefood je garantována BIO kvalita, což dokládá certifikace ABCERTu dle ES č. 834/2007. Kvalitu surovin od všech našich dodavatelů pravidelně a důsledně kontrolujeme, ke všem surovinám požadujeme analýzu pesticidů od akreditovanych laboratoří a každou šarži datlí na příjmu posíláme také na mikrobiologickou analýzu. Využíváme při tom spolupráce s předními akreditovanými laboratořemi v ČR i v zahraničí. 

V publikovaných výsledcích testu Lifefood datlí BIO není detailně uvedeno, jaká metodika hodnocení byla použita, jaké hodnoty pesticidů byly naměřeny ani která šarže datlí byla testována. Zatímco v tištěné verzi časopisu dTestu je uvedena šarže s minimální trvanlivostí 12/1/15, na 
dtest.cz je uvedena minimální trvanlivost 4/2016.

Nehledě na vše výše uvedené, přistupujeme k výsledkům dTestu s maximální odpovědností. Od redaktorů dTestu jsme si vyžádali upřesňující informace stran hodnocených vzorků a laboratorního testu. Věc aktivně řešíme s našim dodavatelem a ještě dodatečně prověřujeme kvalitu analyzované šarže Lifefood datlí BIO v tištěném dTestu dalším nezávislým laboratorním testem. O výsledcích testu vás budeme informovat, stejně jako o reakci hodnotitelů dTestu.

Markéta Křehnáčová
vedoucí Oddělení kvality, Lifefood