Proč dýňový protein? Zjistěte, co je na něm tak speciálního.

Proč dýňový protein? Zjistěte, co je na něm tak speciálního.

11. 10. 2015

Už jste o něm slyšeli a jste zvědaví, proč by vás měl zajímat? Vyzpovídali jsme kolegy z oddělení kvality Lifefood a zjistili, co je na dýňovém proteinu tak skvělé. V jakých produktech ho najdeme, jak chutná a jak se vyrábí? Vydejte se s námi za tajemstvím této jedinečné suroviny. 

Dýňový protein. Prosím?  Někdy, když zákazníkům představujeme nové Lifefood raw proteinové směsi, podívají se na nás překvapeně.

"Cože? Dýně obsahuje protein?" 

"Opravdu lze z dýňových semínek získávat proteinový prášek?"

"Čím je dýňový protein tak výjimečný?"

Dýňový protein Lifefood

Podzim je fantastické období spojené s produkcí dýní. Různých tvarů, barev i chutí. Dýně je prostě nádherná! Uvnitř dýně je skryt ještě další poklad v podobě množství výživných látek - a také v podobě dýňových semínek. Navštívili jsme oddělení kvality Lifefood a vyzpovídali kolegyně, které jsou na všechny suroviny doslova přebornice. Zde pro vás nabízíme jejich odpovědi.

Dýňový protein od Lifefood je veganský, neobsahuje luštěniny, ořechy a je lehce stravitelný s oříškovou chutí. Dýňová semínka dodávají sytě zelenou barvu a díky speciálnímu způsobu mletí je proteinový prášek velice jemný. Přesvědčte se sami a vyzkoušejte Raw vanilkový protein s mladým ječmenem a macou, Raw ovocný protein nebo Raw kakaový protein se spirulinou

Jak se dělá Lifefood dýňový protein?

Lifefood raw dýňový protein se získává během extrakce dýňového oleje za studena. Klíčové je zachovat raw kvalitu a tedy teplotu do 42 °C. Zbytky z extrakce putují do mlýna, kde se melou na prášek. Lifefood dýňový protein se mele nadvakrát a pak se přesýpá přes síto, aby prášek dosáhl té nejjemnější konzistence. 

Proč dýňový protein?

"Používáme dýňový protein, protože jím zlepšujeme obsah aminokyselin v našich proteinech," vysvětluje Markéta, kolegyně z oddělení kvality a dodává: "Spolu s konopným, slunečnicovým proteinem a proteinem z chia semínek jím zlepšujeme rozmanitost aminokyselin v produktech, což je přesně ten důvod, proč užívat naše proteiny." Máte už svůj oblíbený?

5 dýňových receptů, které budete milovat


Lifefood raw proteinové směsi se superfoods

Hledáte kvalitní zdroj rostlinného proteinu? Právě jste ho našli! Připravili jsme pro vás speciální řadu složenou ze směsi těch nejlepších rostlinných bílkovin a vybraných superfoods. V raw kvalitě!  

 

http://www.lifefood.de/tl_files/data/fr/produits/proteines/proteines-vanille/categorie/PCP-vanille-orge.jpg

Raw vanikový protein s mladým ječmenem a macou BIO

Vanilkový protein v sobě spojuje sílu enzymů a minerálů ze štávy z mladého ječmene s ultramocnými vlastnostmi kořene maca. Základem je protein z konopného, slunečnicového a dýňového semínka doplněný sladkou chutí lucumy a vanilky. S nejvyšším podílem bílkovin je Raw vanilkový protein dokonale vyváženým drinkem k rekonvalescenci po cvičení nebo kdykoli mezi jídly.

http://www.lifefood.de/tl_files/data/fr/produits/proteines/proteines-cacao/produit/PCP-cacao-spiruline-1.jpg

Raw kakaový protein se spirulinou BIO 

silná směs úžasných vlastností nepraženého raw kakaa a neskutečně výživné spiruliny s výjimečně stravitelnou bílkovinou ze semen konopí, slunečnice, chia a dýně. To vše doplněno lucumou a banánovým práškem pro výrazně jemnou konzistenci a sladkou plně kakaovou chuť. Vychutnejte si tento poctivý rostlinný mix ve smoothies, s ořechovým mlékem či jednoduše s vodou. Pro všechny, kdo to rádi správně oslazené.

http://www.lifefood.de/tl_files/data/fr/produits/proteines/proteines-fruit/produit/PCP-fruit-antiox-1.jpg

Raw ovocný protein BIO

Raw ovocný protein v sobě kombinuje sílu antioxidantů a vysoký obsah vitamínů z baobabu, malin, červené řepy, brusinek a jahod s vysoce kvalitním proteinem z celých semen konopí, slunečnice, chia a dýně. Banánový prášek dodává mixu pořádnou dávku draslíku a zároveň jej celý jemně doslazuje. Směs Fruit Antiox je výborná na cesty, doma, před cvičením i na zotavenou po tréninku. To nejlepší z přírody v jediné sklenici!