Lifefood Story

Příběh Lifefoodu

Lifefood Story

Lifefood: život je hojnost

Lifefood je česká společnost, která vyrábí raw food neboli živé jídlo. Založila ji Tereza Havrlandová v roce 2006, v době, kdy byl koncept raw food prakticky neznámý. Dnes je společnost největším světovým výrobcem raw food co se týče šíře produktových řad, zpracovává suroviny z rozmanitých koutů planety a její produkty milují lidé na celém světě. V promyšlené symbióze funguje propojení unikátních technologií, dlouholeté know how a důraz na ruční práci. Přitom všechno mohlo být docela jinak.

Příběh Terezy

Tereza studovala práva a zahraniční obchod, chtěla se věnovat diplomacii. Zároveň milovala sport a cestování. Již v roce 2004, při návštěvě sestry ve Spojených státech, se poprvé seznámila s raw food – jídlem z chemicky a tepelně neošetřených surovin rostlinného původu. Učaroval jí nejen pestrostí chutí, ale pomohl také v osobním životě, kdy se díky změně stravy zbavila zdravotních potíží. Další zlomový moment přišel při kitesurfingu v Austrálii. Tereza si vážně poranila rameno a kvůli náročné rekonvalescenci se musela vrátit do České republiky.

Nedostatek kvalitní výživné stravy ji donutil k důležitému kroku. Začala dovážet raw produkty ze zahraničí. A záhy se rozhodla uplatnit vlastní zkušenosti s přípravou živých pokrmů. Společně s prvními kolegy vybudovala ze zrušené pekárny v centru Prahy malou sušárnu. Prvotní inspiraci čerpala v zahraničí, brzy se však vydala vlastní cestou počínaje recepturami a konče výrobním know how nebo třeba vyhledáváním nových ingrediencí. Z centra Prahy se firma brzy přestěhovala, protože kapacita nestačila narůstající výrobě. Lifefood se vydal na vzestup.

Dnes je Lifefood přítomen po celém světě
a život je stále hojnost


Vyrobeno s láskou. Život je hojnost. Kvalita ruční práce. S touto vizí Tereza začínala a dodnes je majákem v moři každodenní mravenčí práce při vedení tak velké společnosti. Prvotřídní kvalita, chuť a osobní přístup při všudypřítomném důrazu na etiku konání je to, co dělá Lifefood Lifefoodem.


Tereza stále naslouchá svým zákazníkům na veletrzích, festivalech a všude tam, kde proudí život. Podílí se na vývoji receptur, dohlíží na výrobu, organizuje. Část roku tráví v zahraničí vyhledáváním nových dodavatelů, návštěvami stávajících nebo hledáním inspirace při oblíbeném kitesurfingu.