Pomazánka s medvědím česnekem

Jarní tip od Wlasty na výbornou pomazánku s medvědím česnekem. První opravdové jarní vitamíny, které po zimě vylézají ze země nesmíte propásnout!
Kategorie:
Pomazánky
Doba přípravy
15 minut

Nákup surovin

V eshopu lifefood si můžete nakoupit tyto suroviny uvedené u receptu.

Pomazánka s medvědím česnekem

Lněné semínko zlaté RAW BIO

balení 1 kg

S daní: 199,00 Kč Bez daně: 173,04 Kč
NEBO

Příprava

Lněné semínko namočíme na cca 8 hodin do dostatečného množství čisté vody. (Namáčím si jednou týdně větší množství semínek přes noc, ráno je propláchnu na sítku a co nepoužiji skladuji v ledničce na sítku a alespoň jednou denně proplachuji. Mám tak po ruce stále připravenou svoji oblíbenou surovinu). Vlašské ořechy namočíme alespoň na 4 hodiny do čisté vody. Vhodné jsou i para ořechy, které není nutné namáčet.

Pomazánka

Namočená lněná semínka a ořechy řádně propláchneme a vložíme do mixéru. Přidáme olivový olej a podle své chuti ume ocet. Umixujeme do hladké pomazánky.

Přimícháme pokrájený medvědí česnek.

Podáváme na některém z našich krekrů ozdobené lístky medvědího česneku.

Pár slov k této jarní dobrotě

Kombinace lněného semínka se zdrojem proteinu (ořechy) a zdrojem síry (medvědí česnek) umožňuje organismu maximální využití benefitů tohoto výživového a léčivého pokladu.

Sezóna medvědího česneku je v plném proudu, vydejte se do přírody pro tento časně jarní aromatický zelený zázrak, který vám po zimě krásně pomůže zbavit tělo nastřádaných škodlivin. Při sklizni buďte ohleduplní, dívejte se kam šlapete, berte si jen co bezprostředně spotřebujete a sklízejte lístky tak, aby cibulky zůstaly v zemi. Pokud si chcete medvědí česnek užívat i mimo jeho sezónu, můžete si listy nasušit, nebo rozmixovat s olejem a případně se solí a uložit do chladu. Takovéto olejové pesto vám vydrží do dalšího jara - pokud ho tedy do té doby nesníte :-)

Česnek už brzy vykvete, i jeho květenství je velmi chutné.

Vychutnejte si pomazánku, česnek i jarní sluníčko!


Ingredience
zlatého lněného semínka Produkt Lifefood 200 g
vlašských ořechů Produkt Lifefood 50 g
olivového oleje 2 lžíce
ume octa 1 lžička
medvědího česneku podle chuti
Nakoupit suroviny od Lifefood >