Paula je evropská šampionka 2014! Congrats!

Paula je evropská šampionka 2014! Congrats!

25. 07. 2014

Paula Novotná stoupající hvězda světového kitesurfingu dokázala, že se dokáže poprat s nemožným! Vrátila se po ošklivém zranění a půlroční rehabilitaci do hry. Co do hry. Na stupně vítězů! Přečtěte si, jak to všechno viděla ona sama.

Paula Novotná je Češka, na kterou můžeme být pyšní a nejpyšnější! Stoupající hvězda světového kitesurfingu dokázala, že se dokáže poprat s nemožným! Vrátila se po ošklivém zranění a půlroční rehabilitaci do hry. Co do hry. Na stupně vítězů! Přečtěte si, jak to všechno viděla ona sama.

"Jsem neskutečně šťastná a velmi ráda, že jsem získala titul Evropské šampionky ve freestylu 2014. Musím říct, že vyhrát takový závod není jen tak a stojí to hodně úsilí, spousta hodin tréninku, vůle a motivace. Třeba je i dobrá
fyzička a psychická připravenost. Když všechno spojíte dohromady, pak se musí jenom dařit.
 
Pro mě tento závod byl první v tomto roce po mém zranění kolene v prosinci loňského roku a musím říct, že se cítím skvělě.  Cítím, že jsem zase něco dokázala, né jenom vyhrát závod, ale vyhrabat se ze zranění v dobré formě. Paula Novotná
 
Dostat se z takto vážného zranění na TOP je velmi těžké, level jde nahoru, přitom vy se musíte léčit a nemůžete pořádně trénovat. Já jsem vzala rehabilitaci a fyzickou přípravu velmi vážně. Popravdě nevím, kde se ve mě ta motivace vzala, ale asi protože to co dělám, miluji.
 
Být profesionální sportovkyní byl můj velký sen a žádné zranění mi ho nevezme.

Prošla jsem si velmi těžkým obdobím a to když jsem měla berle, ale jak jsem začala chodit, všechno jsem brala pozitivně a nebylo to tak zlé.
Paula NovotnáCítím, že jsem na 80% zpátky a příští týden jedu zase na světový pohár. Momentálně nemůžu říct, jestli se mi bude dařit stejně jako v loňském roce, ale dám do toho všechno, co můžu a věřím, že se zase skvěle umístím.
 
V Itálii se závod konal v Lamezia Therme v Hang Loose Beach Club, organizovala to Kite Surf Tour Europe. Normálně jsou 3-4 zástávky, letos byla bohužel jen jedna. Zase plus pro mě, že bylo lehčí získat titul Evropské šampionky. Level holek jde hodně nahorů a jsem velmi ráda, že jsem byla schopna vyhrát všechny heaty, co jsem jela. 
 
Paula NovotnáItalka na druhém místě Francesca Bagnoli jezdí také velmi dobře a gratuluji jí k druhému místu. Na třetím místě se umístila Norka Malin Amle. Single eliminate se odjela ve velmi slabém větru, zato double eliminace zase v silném poryvovém větru. Takže každý si přišel na své ideální podmínky. V klucích vyhrál Němec Mario Rodwald. Můj bratr se umístil na krásném 6.místě, také skvělé umístění. Honzík je ještě junior a doufám, že příští rok se mnou začně jezdit světový pohár. 

Momentálně jedu na pár dní domů do Čech a už tento týden v pátek 1.8. začíná světový pohár v Německu. Držte mi palce a koukněte se na fotky!"