Není ořech jako ořech!

Není ořech jako ořech!

Přemýšleli jste někdy nad tím, po kterém druhu ořechů sáhnout? I když se to nezdá, každý má něco do sebe. A u nás na eshopu můžete vybírat hned z několika druhů. Máme pro vás malý návod, který vám určitě pomůže se lépe zorientovat, v čem jednotlivé oříšky vynikají.

Vlašské ořechy jako zdroj omega 3 mastných kyselin

„Vlašáky“ patří mezi nejoblíbenější druhy a není divu! Jsou jedním z nejbohatších zdrojů zdravých tuků a omega-3 mastných kyselin, což z nich dělá skoro superpotravinu. Díky vysokému obsahu vitamínů skupiny B prospívají pokožce, vlasům a nehtům.

Lískové oříšky hýčkají srdce a cévy

Lískové oříšky jsou stejně jako jiné druhy ořechů relativně tučné, ale jedná se především o mononasycené tuky, které pozitivně působí na cholesterol a také cukr v krvi. Řada studií už prokázala pozitivní vliv „lískáčů“ na kardiovaskulární systém. Mimo to také prospívají očím.

nuts

Mandle jako zdroj vlákniny

Tušili jste, že nejvíc vlákniny ze všech oříšků obsahují mandle? I proto mají blahodárný vliv na funkci střev, poskytují našemu tělu antioxidanty, vitamín E a další látky, které snižují hladinu cholesterolu a cukru v krvi.

Pistácie mají nejméně kalorií

Hledáte oříšky s minimem kalorií? Sáhněte po pistáciích, které obsahují dokonce čtyřikrát méně kcal ve srovnání s jinými ořechy. Kromě toho podporují imunitu, nervový systém a díky obsahu luteinu a zeaxanthinu, kterých mají nejvíc ze všech ořechů, působí příznivě na sítnici oka.

Makadamový ořech je nejtučnější, ale zdravý

I když makadamové ořechy obsahují velké množství tuků, nemusíte se jich bát. Tyto mononenasycené tuky snižují riziko onemocnění srdce a cév. Navíc jsou makadamové ořechy úplně bez cholesterolu. Díky vysokému obsahu flavonoidů řadíme makadamové ořechy mezi účinné antioxidanty.

S piniovými ořechy ke krásné postavě

Zajímá vás proč? Mají totiž velký obsah bílkovin, a tak podporují spalování tuků. Podílejí se taky na tlumení stresu a depresí nebo snižování hladiny cholesterolu.

Para ořechy jako zdroj selenu

Para ořechy se naopak řadí spíše ke kaloričtějším druhům ořechů. Jsou ale také nezanedbatelným zdrojem selenu, který je pro vaše tělo prospěšný.

 

Tak co, který z oříšků je váš nejoblíbenější? Dejte nám vědět…

Pro zajímavost přikládáme výživovou tabulku na ořechy. 

výživová tabulka