Mandlové mléko s mesquitem pro dobrou pohodu

Jednoduchý a lahodný nápoj milovaný dětmi i dospělými. Mesquite zjemní konzistenci do krémova a zintenzivní chuť. Zdroj mnoha živin v jediné sklenici.
Kategorie:
Smoothies
Doba přípravy
10 minut

Nákup surovin

V eshopu lifefood si můžete nakoupit tyto suroviny uvedené u receptu.

Mandlové mléko s mesquitem pro dobrou pohodu

Mandle natural BIO RAW

balení 100 g

S daní: 75,00 Kč Bez daně: 65,22 Kč
Mandlové mléko s mesquitem pro dobrou pohodu

Datle sušené bez pecek BIO RAW

balení 200 g

S daní: 79,00 Kč Bez daně: 68,70 Kč
NEBO

Příprava

Mandle nechte namáčet přes noc. Potom je oloupejte, slupka by měla jít dolů snadno. Mandle nyní co nejjemněji rozmixujte. Ve vitamixu například na nejvyšší stupeň mixujte 2-3 minuty. Delší doba mixování zároveň mléko krásně prohřeje. 

Někomu nemusí drobné kousky v nápoji vadit, ostatní pravděpodobně dají přednost přecezení. Můžete si pořídit speciální jemné sítko, ale velice dobře se osvědčují třeba silonové punčochy. 

Nyní máte hotové mléko, do kterého přidejte mesquite a na doslazení datle (případně jiné sladidlo dle chuti jako třeba agave sirup nebo jakon sirup). Nebo nechte mléku jeho přirozenou mandlovou chuť.

Tip Lifefoodu

Mléko je nejlepší okamžitě konzumovat, jinak podléhá oxidaci, během níž dochází ke znehodnocení nutričních látek. Oxidaci lze zpomalit i tak, že mléko nalijete až po okraj do nádoby, kterou vzduchotěsně uzavřete, tak aby k mléku nemohl kyslík, a vložíte do lednice. Takto uchovávané mléko by se mělo zkonzumovat do 48 hodin. 

Mléka nejen z mandlí

Mlékům ze semínek a oříšků jsme se rozsáhle věnovali i v tomto článku, kde jsme pro vás otestovali dvacet možných kombinací.

Ingredience
mandlí Produkt Lifefood 200 g
prášku mesquite 4 lžičky
vody 600 ml
datlí Produkt Lifefood 60 g
Nakoupit suroviny od Lifefood >