Lifefood podporuje projekt Skutečně zdravá škola

Lifefood podporuje projekt Skutečně zdravá škola

Projekt Skutečně zdravá škola podporuje i majitelka společnosti Lifefood, Tereza Havrlandová. Jak celý projekt vidí ona a proč ji zajímá stravování ve školních jídelnách?

Tereza Havrlandová, zakladatelka společnosti Lifefood, podporuje iniciativu Skutečně zdravá škola, která se zasazuje o změnu přístupu k veřejnému stravování. Součástí projektu jsou praktické kurzy pro školy, snaha o veřejnou diskusi a spolupráce s Ministerstvem zdravotnictví a školství. Lifefood se jménem Terezy připojil k řadě podporovatelů z řad odborné i laické veřejnosti. 

Vyjádření Terezy Havrlandové k podpoře projektu Skutečně zdravá škola

"Na vlastní kůži jsem poznala, co do důsledku znamená fráze "Jste to, co jíte". Vinou špatných stravovacích návyků - z velké míry utvářených tím, co jsme měli na talíři ve školní jídelně - jsem se roky potýkala se zdravotními komplikacemi, zažívacími potížemi a oslabenou imunitou. To všechno zmizelo, až když jsem přešla na raw veganskou stravu. Od základu změnila svůj život a začala vnímat nejen to, co jím, ale i jak a proč to jím.

Je zarážející, že se děti už odmala učí spisovné češtině, jak spočítat trojčlenku nebo se kterými zeměmi sousedí Česká republika. Ale oblasti, která nás zcela zásadním způsobem ovlivní po zbytek života - principům zdravého a vyváženého stravování - se na školách věnuje jen minimum pozornosti. Ač si myslím, že pro lidské tělo má nejvíce benefitů rostlinná strava bez chemických a tepelných úprav, iniciativu Skutečně zdravá škola velmi vítám a podporuji ji. Je to výborný startovní můstek pro to, aby se v oblasti výživy začala dít osvěta a konečně nastaly změny k lepšímu. Naše děti nám za to jednou poděkují."

Tereza Havrlandová, majitelka společnosti Lifefood.

Více o tomto programu, jak se k této iniciativě připojit a mnoho dalšího o zdravém stravování pro děti, si můžete přečíst v tomto článku.

Mohlo by vás zajímat

 • Nové proteinové tyčinky oříšková a lesní ovoce
  Aktuálně

  Nové proteinové tyčinky oříšková a lesní ovoce

  Šťavnaté, měkké a svěží novinky jsou tu!

  Více >
 • Novinka: Kmínový Chlebánek pro milovníky chleba
  Aktuálně

  Novinka: Kmínový Chlebánek pro milovníky chleba

  Milujete ho, kmínový chléb? Nyní je tu jeho RAW BIO verze.

  Více >
 • Sváteční provoz
  Aktuálně

  Sváteční provoz

  Chcete svůj balíček do Vánoc? Shrnuli jsme pro vás informace o svátečním provozu. 

  Více >
 • Chuť českého babího léta v limitovaných Lifebarkách
  Aktuálně

  Chuť českého babího léta v limitovaných Lifebarkách

  Švestková a hrušková. Dvě dokonalé české podzimní tyčinky!

  Více >