Lifefood podporuje akci Pěšky do škol

Lifefood podporuje akci Pěšky do škol

Každé čtvrté dítě ve školním věku bojuje s nadváhou. 

... a každé osmé s obezitou. Přitom vozíme děti až před brány škol. Ač mnozí z nás vzpomínají na vlastní cesty do školy s nostalgií, před dnešními školami, především ve větších městech, to po ránu vypadá spíše jako na chaotickém parkovišti. 

Upozornit na současný nezdravý trend a pokusit se jej zvrátit se rozhodlo sdružení Pražské matky. V rámci evropského Týdne mobility od 16. do 22. září zorganizovalo akci Pěšky do škol. Školy v tomto týdnu vyzvou žáky, aby do školy přišli pěšky, na kole či skateboardu. Nabídnou dětem také vždy nějaký mimořádný zážitek: společnou snídani, koncert apod. (Lifefood např. na akci přispěl svými tyčinkami Lifebar) Žákovské týmy budou soutěžit o nejlepší reportáž z "pěškového" dne. Do akce se mohou zapojit i rodiče a děti, jejichž škola se k akci nepřipojí. V současnosti se připojilo přes dvacet škol a podporuje ji i Fórum rodičů.

Kampaň má upozornit nejen na důležitost pohybu jako prevence dětské obezity, ale také na nutnost zvýšení bezpečnosti před školami. Akce se konala již před rokem a letos se zájem násobně zvýšil. 

 Je vidět, že školy, ale i rodiče si uvědomují, že prostor před školou je důležité místo pro setkávání – děti si tu mohou hrát, rodiče popovídat. Je škoda z něj dělat parkoviště,“ říká Blanka Klimešová, organizátorka z Pražských matek. "Každodenní pěší cesta do školy je příležitostí nejen k pravidelnému pohybu, ale i k poznávání okolí, ve kterém děti žijí a ke kterému si tak mohou vybudovat vztah. Navíc formuje zdravé dopravní návyky a vede k přirozenému osvojení zásad bezpečného pohybu po ulicích."

Jaké školy se do akce zapojily a jak se můžete zapojit i vy, najdete zde.

Mohlo by vás zajímat

 • Lifefood ambasador Jan Zemaník vyhrál závod Beskydská 7
  Podporujeme

  Lifefood ambasador Jan Zemaník vyhrál závod Beskydská 7

  Jaké to je běžet nejnáročnější běžecký závod v ČR?

  Více >
 • Expedice na 27 vrcholků EU: část II. Stoupáme!
  Podporujeme

  Expedice na 27 vrcholků EU: část II. Stoupáme!

  První vrcholky a výhledy. Jaká je nejvyšší nejnižší hora EU?

  Více >
 • Expedice na 27 vrcholků EU: část I. Začátek
  Podporujeme

  Expedice na 27 vrcholků EU: část I. Začátek

  Jarda je jako vy. Rozhodl se splnit si sen. 

  Více >
 • Bezobalový Lifefood? Možné je vše
  Podporujeme

  Bezobalový Lifefood? Možné je vše

  Planeta je přetížená odpady. Bea Johnson a její myšlenky Zero Waste zapustily kořeny i v Česku a Lifefood je u toho.

  Více >