Investovat do nás? Q&A aneb ptáte se a my odpovídáme!

Investovat do nás? Q&A aneb ptáte se a my odpovídáme!

Jsme na Fundliftu a crowdfundujeme. Chcete investovat, ale máte spoustu otázek? Tady jsou odpovědi.

Spustili jsme investiční crowdfundingovou kampaň na portálu Fundlift, kde každý může investovat a stát se společníkem v Lifefoodu. Cílem kampaně je vybrat 13 mil. Kč na náš další rozvoj a inovace, případně až 25mil. Kč v navýšení. Již teď se plně věnujeme přechodu na obaly neobsahujíci plast, podporujeme BIO sedláky, náš provoz je kompletně energeticky napájen z obnovitelných zdrojů a jedeme dál. Investorem se může stát každý. Investovat lze již od částky 5000 Kč.

→→→ CHCI INVESTOVAT

V minulém článku jsme vás seznámili detailně s projektem. Nyní odpovídáme na otázky, které jste nám položili v live streamu na Facebooku. Chcete se také na něco zeptat? Neváhejte a pošlete svůj dotaz na FB nebo na e-mail martina @ lifefood.euV příštím streamu rádi odpovíme i na vaši otázku.

Je to vhodné i pro malé investory?

Ano! Pro ně je to přímo dělané! Kdokoliv z veřejnosti, našich fanoušků, vás, zákazníků, může investovat a to již od částky 5000 Kč.

Jak to probíhá?

Investování na Fundliftu je vlastně velmi podobné crowdfundingové kampani, jaké znáte třeba z Hithitu nebo Startovače. Akorát, že na Fundliftu získáváte reálný obchodní podíl ve společnosti a vše je ošetřeno dozorem a regulací České národní banky.

Lifebar tyčinky BIO RAW

Co svou investicí získám?

Vícero věcí. Především obchodní podíl ve firmě, stanete se společníkem. To vám dává nárok na budoucí prospěch z ekonomického úspěchu firmy, budete se moci účastnit valných hromad, pomáhat směřovat Lifefood atd. Budete zkrátka vlastnit kousek Lifefoodu a v dlouhodobém horizontu tím zhodnotíte své peníze. Díky svým penězům pomůžete dál růst firmě, která nedrancuje životní prostředí, zajímá ji kvalita produktu, vztahy, podnikání chápe jako možnost, jak měnit svět k lepšímu.

Kolik lze investovat?

Investovat můžete již poměrně malou částku 5000 Kč a maximálně klidně miliony, podle toho, kolik ještě k prodeji zbývá. Prodáváme celkem podíl v hodnotě 17,3% za 13 mil. Kč, v případě navýšení kampaně až 33,33% za 25 mil Kč.

Jaké jsou výnosy? Co je přesně ta ekonomická hodnota investice?

Ekonomická hodnota má dvojí podobu. Jednak je to podíl na budoucím rozdělovaném zisku a jednak výnos z prodeje podílu.

Co je to podíl na rozdělovaném zisku a kolik bude?

Ve chvíli, kdy firma generuje zisk, valná hromada může rozhodnout o tom, že se zisk bude rozdělovat mezi společníky a případně jaká část z něho, čímž pádem budete mít nárok na podíl z tohoto zisku. Podíl na zisku se odvíjí od toho, kolik procent podílu budete mít v držení. Nyní lze jen těžko určit, kolik v budoucnu tento zisk bude. Ale v našem byznys plánu, který je ke stažení, je navrženo několik variant budoucího vývoje. Podle jedné odhadujeme například, že by podíl na zisku mohl odpovídat zhruba 7 % investice v prvním roce výplaty, což by mohlo být za 2-3 roky.

Ve výrobně Lifefood

Co je to výnos z prodeje podílu?

Díky tomu, že investice probíhá skrze Fundlift, můžete svůj podíl prodat kdykoliv a nemusí jej schvalovat valná hromada, což je velká výhoda. Na ceně se dohodnete sami s kupcem. Může také dojít k nucenému odprodeji, k čemuž může dojít jen za specificky určených podmínek (vše je v dokumentaci ke stažení), tak pak je garantovaný výnos minimálně 8 % ročně.

Proč jsme si vybrali právě Fundlift pro další rozvoj?

Jsme rodinná firma, majitelkou je jen jedna osoba, Tereza Havrlandová. Zárovoveň je firma plná nadšených obyčejných lidí a rádi bychom, aby to tak zůstalo. Abychom stále mohli dělat nejlepší produkty dle svého vědomí a svědomí a zároveň dbát na udržitelnost naší činnosti. A proto stojíme o malé investory, lidi, kteří to cítí stejně jako my, kteří budou rádi, že mají nejen tu ekonomickou hodnotu podílu, ale zároveň se účastní i dobré věci. Fundlift je možnost, jak propojit firmy jako jsme my s širokou veřejností. Těšíme se proto moc na všechny nové nadšence do týmu a na to, jak spolu budeme Lifefood dál rozvíjet.

Co je to Fundlift? A je to bezpečné?

Fundlift je veřejná investiční platforma organizovaná a zaštiťovaná společností Roklen, což je licencovaný obchodník s cennými papíry, pod kontrolou a supervizí České národní banky. Takže všechno probíhá za dosti přísných pravidel, takže vše je bezpčené. Roklen zodpovídá i za všechny dokumentace a papíry. V tomto smyslu je investice bezpečná, byť samozřejmě nikdo nemůže garantovat jistotu výše budoucích výnosů, jak už to tak u investic bývá.

Tým Lifefood

Proč investovat?

Kromě ekonomického podílu si myslíme, že je ještě zajímavější pro vás, že se můžete účastnit zajímavého projektu. Lifefood je česká firma, vyrostlá na idejích, zodpovědnosti, máme hluboký příběh a za sebou spoustu práce. A před sebou ještě víc a těšíme se na ni. Věříme, že podnikání je důležitý způsob, jak lze měnit svět k lepšímu, že je dnes více než kdy jindy důležité volit, komu a kam směřujeme svou energii, zejména v podobě obsahu našich peněženek. Lifefood věří, že jde dělat byznys i slušně a tak, aby život na planetě podporoval a neničil. A nyní vás zveme mezi sebe, pojďte k nám.

→→→ CHCI INVESTOVAT

Lifefood team