JAN ZEMANÍK - Lifefood ambasador uspěl v závodu Ultra SkyMarathon Madeira

13. 06. 2016

Člen Czech Salomon-Suunto Team (Ultratrail a Skyrunning), Jan Zemaník, který  závodně běhá již od základní školy, se poslední roky věnuje hlavně horským maratonům a závodům Adventure Race.

Člen Czech Salomon-Suunto Team (Ultratrail a Skyrunning), Jan Zemaník, který závodně běhá již od základní školy, se poslední roky věnuje hlavně horským maratonům a závodům Adventure Race. Při svých extrémních výkonech se spoléhá na Lifefood výrobky, které ho v náročném terénu nenechají „ve štychu“.

4.června 2016 Ultra SkyMarathon Madeira sliboval těžkou trať s velkým převýšením 55km/4000m. Jana Zemaníka čekal opravdu náročný závod světové série ve Skyrunningu, ve kterém si přesto doběhl pro výborné 6.místo v čase 6:25 hod.

Jan Zemaník o závodu: " Jeden úsek jsme se brodili v řece."

,,Na Madeiru jsem se hodně těšil a odlétal jsem s malým tajným cílem být v Top 10. Samotný závod byl opravdu náročný, hlavně první část v místních horách, prudké kopce, schody, místy i lezení, v nejtěžších pasážích byly nataženy lana. Druhá část byla hodně běhavá a dalo se tam jak dost ztratit tak i dost získat. Jeden úsek jsme se brodili několik set metrů v řece. Já se od začátku držel kolem desátého místa a snažil jsem se jít a běžet s rozumem. Zhruba na 37. km jsem se propracoval na 6. místo a to už jsem udržel až do cíle, i když závěřečné kilometry už se zdály být nekonečné. Počasí sedlo, nebylo velké vedro a poslední kilometry byly v mlze. Závod je zařazen do světové Skyrunningové série a je to zatím můj nejcennější výsledek na zahraniční scéně, který řadím hodně vysoko!

„V závodě jsem spoléhal na jablečné Lifebarky a Lifefood Bio datle. Po závodě samozřejmě Raw proteinová směs."

jan zemaník sky maratonjan zemaník sky maraton 2jan zemaník sky maraton 3

jan zemaník shakerLB dressmadeira

Gratulujeme Honzovi k životnímu úspěchu a přejeme spoustu energie, zdraví a sil do dalších závodů v doprovodu Lifefood.