Dýňový olej jako výživa pro zdraví i krásu

Dýňový olej jako výživa pro zdraví i krásu

Lifefood dýňový olej lisovaný za studena RAW BIO je jedním z nejvýživnějších olejů. 

Má vysoký obsah vitamínu E, omega-3 a omega-6 mastných kyselin, které jsou důležitými živinami. Dostane vás výtečnou oříškovou chuť a skvěle se hodí do sladké a slané kuchyně a má široké použití i v kosmetice. Není divu, že se mu někdy přezdívá "lékárna na lžičce". Chcete si dopřát svou lžičku zdraví každý den? Není nic snazšího, než si pro ni kliknout do našeho e-shopu.

Dýňový olej dále obsahuje

 • zinek
 • hořčík
 • vápník
 • železo a draslík a další přírodní látky. 

 

Vitamín E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem. Nahrazení nasycených tuků nenasycenými tuky ve stravě přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi. Pro svůj obsah výživných látek působí příznivě na celý organismus, pro obsah zinku se mu říká "lékárna na lžičce".

Dýně je zdrojem důležitých živin Lifefood dýňový olej RAW BIO se vyrábí z dýňových semínek lisováním za studena s mimořádnou péčí tak, aby všechny výživné hodnoty zůstaly zachovány a splňuje nároky opravdu živé stravy neboli raw food. 

Využití dýňového oleje v kuchyni i kosmetice

Dýňový olej má jemnou oříškovou chuť a může se použít do sladké kuchyně na palačinky, do kaší, ovocných salátů a dezertů. Ve slané kuchyni vynikne v salátech, polévkách, dipech, pomazánkách či na zakápnutí jakéhokoliv raw jídla pro zvýraznění chuti. Naše online raw kuchařka je vám s nabídkou receptů k dispozici. 

Dýňový olej je určený ke konzumaci za studena, určitě na něm nezkoušejte smažit nebo zničíte všechny cenné látky. 

Původ a krása dýně

Původ dýně není zcela jasný, některé prameny jej zasazují do Ameriky, jiné hovoří o Indii. Dnes je dýně rozšířená a oblíbená po celém světě. Má atraktivní žluté květy a velké oranžově zbarvené plody, některé mohou vážit až padesát kilogramů. Původně bílá semínka získají svou zelenou barvu odstraněním slupky.

 

Přejeme dobrou chuť s tímto zeleným zlatem! 

Dýňová polévka RECEPT: Dýňová polévka s pikantními oříšky 

Dýňový olej BIO RAW E-SHOP: DÝŇOVÝ OLEJ BIO RAW


.

Mohlo by vás zajímat

 • 5 dýňových receptů, které budete milovat
  Živá strava

  5 dýňových receptů, které budete milovat

  Sladká, slaná i vášnivá! Využití dýně v kuchyni je famózní!

  Více >
 • Novinka: Raw proteinové směsi se superfoods
  Živá strava

  Novinka: Raw proteinové směsi se superfoods

  Představujeme nové proteinové směsi založené na semínkách ve skutečně raw kvalitě. Ve třech příchutích, pro tisíce příležitostí. Pro denní použití a pro KAŽDÉHO!

  Více >
 • Tip: recept na domácí datlovou pastu a kuličky rawmeo
  Živá strava

  Tip: recept na domácí datlovou pastu a kuličky rawmeo

  Tereza Havrlandová, zakladatelka Lifefoodu, se v pořadu Sama doma na ČT podělila o dva vynikající a užitečné recepty. Datlová pasta na zdravé a přírodní slazení se spoustou výživných látek a divákům prozradila i recept na lehké a svěží kuličky rawmeo, které patří k nejoblíbenějším sladkostem ze sortimentu Lifefood. 

  Více >
 • Jak udělat zmrzlinu bez mléka? Jde to!
  Živá strava

  Jak udělat zmrzlinu bez mléka? Jde to!

  Nic k létu nepatří víc než pořádná porce poctivé zmrzliny. Svlaží hrdlo, zastaví čas a dá nám vychutnat krásu okamžiku. Klasická zmrzlina v sobě obsahuje smetanu. Musí se proto vegani této pochoutky vzdát? Rozhodně ne! Zmrzlina bez mléčných složek může být totiž dokonce ještě dobřejší!

  Více >