Dýňový olej jako výživa pro zdraví i krásu

Dýňový olej jako výživa pro zdraví i krásu

Lifefood dýňový olej lisovaný za studena RAW BIO je jedním z nejvýživnějších olejů. 

Má vysoký obsah vitamínu E, omega-3 a omega-6 mastných kyselin, které jsou důležitými živinami. Dostane vás výtečnou oříškovou chuť a skvěle se hodí do sladké a slané kuchyně a má široké použití i v kosmetice. Není divu, že se mu někdy přezdívá "lékárna na lžičce". Chcete si dopřát svou lžičku zdraví každý den? Není nic snazšího, než si pro ni kliknout do našeho e-shopu.

Dýňový olej dále obsahuje

  • zinek
  • hořčík
  • vápník
  • železo a draslík a další přírodní látky. 

 

Vitamín E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem. Nahrazení nasycených tuků nenasycenými tuky ve stravě přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi. Pro svůj obsah výživných látek působí příznivě na celý organismus, pro obsah zinku se mu říká "lékárna na lžičce".

Dýně je zdrojem důležitých živin Lifefood dýňový olej RAW BIO se vyrábí z dýňových semínek lisováním za studena s mimořádnou péčí tak, aby všechny výživné hodnoty zůstaly zachovány a splňuje nároky opravdu živé stravy neboli raw food. 

Využití dýňového oleje v kuchyni i kosmetice

Dýňový olej má jemnou oříškovou chuť a může se použít do sladké kuchyně na palačinky, do kaší, ovocných salátů a dezertů. Ve slané kuchyni vynikne v salátech, polévkách, dipech, pomazánkách či na zakápnutí jakéhokoliv raw jídla pro zvýraznění chuti. Naše online raw kuchařka je vám s nabídkou receptů k dispozici. 

Dýňový olej je určený ke konzumaci za studena, určitě na něm nezkoušejte smažit nebo zničíte všechny cenné látky. 

Původ a krása dýně

Původ dýně není zcela jasný, některé prameny jej zasazují do Ameriky, jiné hovoří o Indii. Dnes je dýně rozšířená a oblíbená po celém světě. Má atraktivní žluté květy a velké oranžově zbarvené plody, některé mohou vážit až padesát kilogramů. Původně bílá semínka získají svou zelenou barvu odstraněním slupky.

 

Přejeme dobrou chuť s tímto zeleným zlatem! 

Dýňová polévka RECEPT: Dýňová polévka s pikantními oříšky 

Dýňový olej BIO RAW E-SHOP: DÝŇOVÝ OLEJ BIO RAW


.