Zpátky do školy: 9 tipů na zdravé svačiny od Lifefoodu

Zpátky do školy: 9 tipů na zdravé svačiny od Lifefoodu

Každodenní "svačinová výzva" pro rodiče je opět tu! A my na ni máme recept.

První den je to roztomilé, obzvláště u prvňáčků. Pak už je to jen... čím dál tím únavnější. Co stále vymýšlet ke svačině? je věta, kterou snad pronesla každá maminka (a ta která ne, tu to teprve čeká). Aby to bylo výživné, dostatečně zdravé, aby mi to ty děti vůbec jedly. A aby po tom ve škole neusínaly nebo naopak kvůli - jak už to u klasických pochutinek bývá - nadměrnému množství cukru nebyly ve třídě poněkud hyperaktivní tím nesprávným směrem.

Zkrátka správná svačinka je kumšt.

V Lifefood sortimentu máme naštěstí nepřeberné množství zdravých dobrot, které děti milují a které jim prospívají. My jako rodiče oceňujeme, že jsou to vyvážené svačiny v BIO kvalitě (dnes čím dál tím důležitější), RAW (neznehodnoceno teplem), bez přidaných cukrů, bez lepku, z čistě rostlinných ingrediencí. Rádi se s vámi o naše tipy na dětské svačinky podělíme.

Lifebar jablečná BIO RAW 

Lifebar jablečná BIO RAW

 

Dětem většinou chutnají snad všechny naše Lifebary. Jsou sladké a měkoučké.  Nejoblíbenějším pro malé lidičky však vždycky byl a zřejmě i bude jablečný Lifebar. Neobsahuje ořechy, takže si na něj mohou troufnout i někteří alergici. Jsou přirozeně sladké díky obsahu jablíček a datlí a doladěné skořicí. Obsahují také výživná slunečnicová semínka. Jednoduše je to velmi sympatická Lifebarka přirozené, dětem známé, jablečné chuti. Na svačinu do kapsy nebo školní brašny jako dělaná.

E-SHOP...

Life breakfast kaše kakaová proteinová s quinoou bio raw 

Life Breakfast quinoa

 

Přestože se nazývá snídaně, naše směsi Life Breakfast jsou skvělé kdykoliv během dne. Nikdy není pozdě dát si výživnou kaši! Stačí přidat trochu vody nebo rostlinného mléka  a kaše je na světě. A děti ji milují! Obsahuje ovoce, quinou, lněné semínko, protein, kakao a mnoho dalších super výživných ingrediencí. S sebou do krabičky do školy je úplně geniální. Dobrou chuť!

E-SHOP... 

 

Perníkové lněnky s fíky bio raw 

Perníkové lněnky BIO RAW

 

Další náš produkt, který neobsahuje ořechy. A děti jej milují. Lněnky jsou naprosté číslo jedna snad pro všechny děti. Lněnky jsou vlastně tenké stočené placaté "pásky" ze lněného semínka a ovoce, které děti rádi rozrolovávají jako hady. Dobře se jim jí, protože jsou měkké a akorát slaďounké. Kromě klasických jablečných a zázvorových lněnek, děti milují právě perníkové lněnky, pro jejich - překvapení - skutečně perníkovou chuť. Stejně jako se všemi dalšími Lifefood dobrotami i u lněnek platí - stačí pár kousnutí (rozrolovánek) a hlad či mlsná jsou zažehnáni. Lněnky jsou skutečným pokladem a pár hadíků v brašničce dítěti dodá výživu pro tři!

E-SHOP...

Čokoládový sen bio raw 

čokoládový sen BIO RAW

Toto je skutečná perla a tajemství všech mlsalů. Tento čokoládový krém představuje zdravou alternativu tolik oblíbené a milované - žel nezdravé - konkurence. Náš čokoládový sen je skutečné čistá laskomina z toho nejlepšího - přes dvě třetiny mandlové pasty je famozní základ. Doplňují jej raw čokoláda, agáve sirup a vanilka. A to je vše. Vidíte? Žádný palmový tuk, žádná éčka, konzervanty, zkrátka nic ošklivého. Sklenička plná zdravého mlsání. Skvěle se hodí na některý z Lifefood krekrů (doporučujeme například neutrální chia krekry). Ale my všichni víme, že nejlíp se jí ve skutečnosti samotný, lžičkou přímo ze sklenice :)

E-SHOP...

Life crackers mrkvánky bio raw 

Mrkvánky BIO RAW


Když už padla zmínka o Life Crackrech, naše nabídka těchto bezlepkových bylinno-lněných krekrů je skutečně nepřeberná, doporučujeme ji shlédnout. Jedny však pro dětského strávníka vystupují z řady. Mrkvánky. Mají jemně nasládlou chuť, děti je rády zobou tak jak jsou samotné. Kladné pro zdraví je také jejich velice nízký obsah soli. Když pro ně hledáte svačinu naslano, tohle je odpověď. 

E-SHOP...

Cibulové chipsy Bio raw 

Cibulové chipsy BIO RAW


Když se začneme bavit o dětském jídle, hranolky, respektive chipsy na svačinu, jsou evergreen dětských snů. Který rodič by z těch přesolených, tukem nasáklých laskomin, nešílel. Naštěstí rádi mlsáme i v Lifefoodu a tak jsme vyvinuli jejich zdravou variantu. Naše sušené chipsy jsou také křupavé, ale na rozdíl od klasických brambůrků neobsahují to všechno špatné. Jsou to jen usušená zelenina s bylinkami. Zasytí, uspokojí, když vás honí mlsná. A bez špatných pocitů, takže jsou vhodné i pro děti. 

E-SHOP...

Pohánky kokosové bio raw 

Kokosové pohánky BIO RAW


Zpátky do sladkých svačinek: kokosové pohánky si vaše děti zamilují, protože jsou od nerozeznání od klasických sušenek, jak je znají z běžných obchodů. Pohánky jsou měkoučké, vyrobené z datlí, kokosu, rozinek, slunečnicových semínek, dýňových semínek, zlatého lněného semínka a naklíčené pohanky. Doladěné citronovým džusem, skořicí a muškátovým oříškem. Již ten samotný výčet zní lákavě, že? Ano, víme o tom, pohánky mlsají nejen děti, ale i dospělé děti. Je to zkrátka rodinný poklad :-)

E-SHOP...

Marawkánka BIO RAW 

Marawkánka BIO RAW

 

Máte chuť na něco exkluzivnějšího, sofistikovaného, vymazleného? Pak je tu Marawkánka. Jak již zní v názvu, jedná se o raw verzi klasické marokánky, dezertu, který známe ze starých dobrých cukráren. Výživově bohatá, obsahuje velké množství dokonale sladěných surovin, oříšky a ovoce, to vše obalené v luxusní pomerančové čokoládě. Stačí vám pár kousnutí a jste jednak v nebi a jednak dokonale uspokojíte všechny chutě. Prázdné kalorie, to tady opravdu nehledejte. Děti se naučí, co to je dobrá chuť.

E-SHOP...

Sušená hruška plátky BIO RAW 

Sušená hruška BIO RAW

 

A tajný tip na konec - sušené ovoce. Máme ho opravdu širokou nabídku a vřele je doporučujeme. Sušené ovoce od nás je totiž šetrně sušeno za nízkých teplot a neobsahuje žádné konzervanty, syřidla ani oleje. A je samozřejmě z BIO zemědělství. Děti milují obzvláště sušená jablka, moruše nebo rády zobou rozinky. Sušená hruška je taková méně obvyklá a proto si na ni dovolujeme upozornit. Je výjimečně dobrá, velice sladká a měkká. Skutečně zdravá svačinka pro všechny děti. 

E-SHOP... 

Pomohli jsme vám se svačinkovou inspirací? Nechť vašim dětem chutná a naše snacky jim pomáhají být zdravými a silnými. A nezapomeňte ještě na jednu přísadu, tu úplně nejlepší, kterou je děti třeba dostatečně vyživovat. Přeci vaše lásku! 

Tipy na zdravé svačinky pro děti