Superfood mrkev

Superfood mrkev

Výživná domácí zelenina a kde ji najdete v produktech Lifefood.

Co se týká využití v kuchyni, je mrkev skutečným talentovaným všumělem. Je skvělá sama o sobě, ve své syrové podobě, je báječná do salátů, džusů nebo i slaných či sladkých jídel, jako jsou třeba dorty. Původem pochází z Asie, ale dnes se již staletí pěstuje po celé střední Evropě, jejíž klima jí vyhovuje.

Co všechno je v mrkvi

Bohatá červeno-oranžová barva mrkve pochází z jejího obsahu karotenoidů. Ty jsou známy také jako pigmenty rozpustné v tucích. Konkrétní karotenoid v mrkvi se jmenuje betakarotenoid a kladně mj. ovlivňuje zdraví našich očí.

Jako mnoho další zeleniny, mrkev se dále skládá z vody – ač se to nezdá, obsahuje jí až 90 %. Díky tomu má extrémně málo kalorií a tělu dodává hydrataci. Obsahuje také vlákninu, na 100 gramů jí je 3,6 gramu. Vláknina přirozeně čistí žaludek a střeva. Především syrová mrkev nás také dokáže zasytit na delší dobu.

K vodě a vláknině obsahuje ještě 5 gramů karbohydrátů, 1 gram proteinu a pouze 0,2 gramu tuku na 100 g. Svou jemně nasládlou chuť má díky 2 gramům přirozených cukrů.

Carrote

Zdravé produkty Lifefood s mrkví

Mrkev je jeden z pilířů českých zahrádek, je to takové české superfoods, má spoustu skvělých vlastností a je delikatesní. Proto ji do našich produktů užíváme velice rádi. Využíváme vědomě jejích vlastností tak, abychom vytvářeli opravdu unikátní produkty, kde vynikne, a nebo podpoří jinou rostlinku, bylinku či koření. Aby všechny její kvality byly zachovány, tak ji před dalším zpracováním šetrně sušíme pod 45 stupňů Celsia, tak aby zůstávala v raw kvalitě. Všechny naše ingredience, tedy i včetně mrkve, samozřejmě používáme pouze ty z BIO zemědělství. Jedině tak mají skutečnou chuť. Všechny naše produkty jsou také výhradně na bázi rostlin bez živočišných složek, jsou bez lepku, bez laktózy a dalších plnidel a „vycpávek“, které v pořádném čestném jídle nemají mít svoje místo. Jaké naše produkty tedy v sobě tuto cennou zeleninu obsahují?

Mrkvánky BIO RAW 

LIFE CRACKERS Mrkvánky BIO RAW


Tyto krekry mají jemnou sladkou chuť, která vyniká na pozadí mořské soli. Celkovou mrkvovou chuť nechávají vyniknout slunečnicová semínka a zlaté lněné semínko, které je bohaté na omega-3 mastné kyseliny. Mrkvové krekry mají univerzální použití, velmi dobřé se hodí jako příloha k mnoha jídlům, polévkám, na pomazánky, nalámat na salát nebo třeba k burgru. Zkuste sami vyzkoušet, jaká chuťová kombinace vám bude vyhovovat. Jejich výhodou je mj. i to, že stačí opravdu pár kousnutí, nebo na svačinu jeden dva krekříky, a hlad je zažehnán. Je to díky vysoké kvalitě surovin, které nepřináší prázdné kalorie, ale naopak jsou plné živin, což tělo velmi dobře pociťuje.

E-SHOP

zeleninové krekry bez soli BIO RAW 

LIFE CRACKERS Zeleninové bez soli BIO RAW


Vedlejší roli ovšem hraje mrkev i v mnoha našich dalších krekrech. Nechává prostor vyniknout jiným hvězdám a tvoří pro ně důležité chuťové i výživové pozadí. Například Zeleninové krekry mají jako hlavní suroviny zlatné lněné semínko, rajčata a para ořechy a mrkev s nimi krásně ladí. V těchto krekrech není sůl, takže pokud potřebujete její příjem omezit, toto může být vaše volba. Díky para ořechům obsahují tyto placky nenasycené mastné kyseliny, obsahují poměrně dost proteinu, 14 g na 100 gramů, a také obsahují vitamín B1. Přítomnost para ořechů tak pomáhá vstřebávání vitamínu A, který je v mrkvi.

E-SHOP 

italské krekry bio raw 

LIFE CRACKERS Italské BIO RAW


Pokud máte chuť na změnu a nebo dokonce milujete italskou kuchyni, pak ochutnejte Italské placky. Chutnají po Středomoří, což znamená, že obsahují hodně rajčat, bazalku a další bylinky a mrkev je vpodstatě jen neznatelným pozadím, aby vše pěkně drželo pohromadě. Jako všechny naše krekry, i tyto jsou vítanou bezlepkovou variantou běžného chleba. Hodí se také na mnohé pomazánky a opravdu výtečné jsou do salátů, kam je zkuste nadrobit na malé kousíčky.

E-SHOP 

krekry À la pizza bio raw 

LIFE CRACKERS à la pizza BIO RAW


A pak jsou tady naše "pizzaiolky" – vaše záchrana, kdykoliv máte chuť na něco slaného. Místo smažených brambůrků jsou geniální. Na rozdíl od nich nejsou plné špatných tuků, ale pouze samých dobrých věcí. Vláknina a nenasycené mastné tuky jsou nejen zdravé, ale podporují i proces trávení. Jsou ochucené vybranými bylinkami, jejichž chuť podporuje zlehka pár kapek citronového džusu.

E-SHOP

 

 

Zdroj:

Alnatura
Zentrum der Gesundheit
Apotheken Umschau