Sportujete a chybí vám parťáci? "Vaše liga" vám je najde

Sportujete a chybí vám parťáci? "Vaše liga" vám je najde

Pojďte se naplno vrhnout do sportování. Největší amatérská liga se šíří Českem a součástí může být opravdu každý.

Hrát můžeš okamžitě. První ligové kolo začne 3. května. Zveme proto všechny sportovní nadšence - zejména příznivce tenisu, který vládní opatření umožnují hrát (na venkovních kurtech) - aby se přidali do amatérské ligy.

 Tato liga se jmenuje Vaše liga a najdete tam parťáky do zápasů. 

AKTUÁLNĚ: Přihlašování do ligy spuštěnoCHCI SE PŘIHLÁSIT DO LIGY

Lifefood ligu podporuje (na akcích můžete dostat naše Lifebarky) a abychom vám ji více představili a vůbec vysvětlili její fungování, připravili jsme pro vás krátký rozhovor se Šárkou, která se v lize stará o hladký průběh všech vašich aktivit.

Vaše liga spojuje nadšené sportovce

Amatérská VAŠE LIGA – co si pod tím máme, Šárko, představit?

VAŠE LIGA je amatérská liga se zaměřením na raketové sporty jako squash, badminton, tenis a ping pong, organizujeme ale i ligu v beach volejbalu, běžecké závody a sportovní kempy. Je pro všechny sportovní nadšence, začátečníky i pokročilé. Jde nám totiž především o to, aby lidé pravidelně sportovali. Kdo je nejlepší, je pro nás vedlejší.

Liga probíhá celoročně. Každý měsíc od nás dostanete kontakt na 4 soupeře na vaší úrovni. Čas a místo zápasů si domluvíte tak, jak vám to vyhovuje. Hraje se jen v rámci jednoho města. Hlavním přínosem účasti v naší lize jsou noví soupeři, díky kterým hrajete vyrovnané a napínavé zápasy, takže vás to jednak baví a ještě se u toho zlepšujete, protože se setkáváte s různými herními styly a také se víc hecnete, když o něco jde. Výsledky se zapíší online a na nový měsíc dostanete zase 4 soupeře. Pokud vyhráváte, stoupáte žebříčkem výš a čekají na vás lepší a lepší soupeři.

Vaše liga spojuje nadšené sportovce

Jak VAŠE LIGA funguje? Kde se můžu přihlásit a kolik se platí?

Vše funguje online přes naše vypiplané webové stránky, kde se zaregistrujete a pak už se rovnou můžete přihlásit do ligy. Ligový ročník začíná v říjnu, ale přidat se zájemci mohou každý měsíc. Ročník je rozdělen do 3 sezón, každá sezóna má 4 kola (4 měsíce). Startovné je 150 Kč za měsíc, kromě ligových zápasů jsou v ceně i přáteláky - tedy dobrovolné zápasy nad rámec ligy pro ty, kdo chtějí hrát víc. Navíc přáteláky si můžeš začít domlouvat ihned po přihlášení do ligy, nemusíš tedy čekat na start kola.

 V případě otázek můžete napsat na vaseliga@vaseliga.cz nebo se ozvat správci ligy ve vašem městě. Korona nám s termíny trochu zamíchala, ale jsme flexibilní a víme, jak se hráči už těší na zápasy, takže věříme, že vše už teď půjde opravdu rozběhnout.

Kolik sportovců a sportů nyní sdružujete a v jakých městech?

V naší komunitě je přes 20 tisíc sportovců a sporťaček, ligu hraje v každé sezóně téměř 2000 hráčů. Působíme v Praze, Brně, Plzni, Pardubicích, Mladé Boleslavi, Olomouci a nově budeme spouštět ligu v Bratislavě.

Vaše liga spojuje nadšené sportovce

Co na lize baví sportovce nejvíc? Noví kamarádi, porovnání sil..?

Od našich hráčů pravidelně získáváme zpětnou vazbu a jednoznačně nejvíce si pochvalují právě nové kontakty, nové soupeře, ale vlastně pak i kamarády, které díky lize získají. Z legrace říkáme, že jsme takové sportovní seznamka. Druhým častým důvodem je pravidelný pohyb, protože se díky lize pravidelně dostanou na kurt, zpravidla 1x týdně. A pak také zábava a hec – protože hrajete s neokoukanými soupeři, takže vás překvapí svými údery, každý má jiný styl a taktiku.

Když jste na zápase do ligy, tak ze sebe vymáčknete víc, než když si jdete (po sté) jen tak zapinkat s kamarádem. Je to adrenalin, napětí, jak to dopadne…zápasy bývají hodně vyrovnané a to člověka pak baví nejvíc. Příjemným bonusem jsou slevy na kurty v našich partnerských sportovištích.

Koho by zajímalo, jak takový zápas vypadá, může se podívat na náš youtube kanál, kde máme zrovna nové reportáže ze zápasů v jednotlivých sportech."

Co když někoho myšlenka ligy zaujala, ale v jeho městě není. Nebo tam není jeho sport. Může vás nějak kontaktovat?

Spíš bych doporučila podívat se na náš kalendář akcí a přijet si zahrát do nejbližšího našeho města na turnaj a nebo s námi vyrazit na Sportkemp. Pro dostatečnou kvalitu ligu potřebujeme dost soupeřů z každého města, proto se jí lépe daří ve větších městech.

Jak liga vznikla, čí to byl nápad?

VAŠE LIGA byla původně ligou jen pro vysokoškoláky, vznikla v roce 2007 na VŠE v Praze. Postupně se rozšiřovala ze squashe na další sporty a přes vysoké školy v Praze na další studenská města, až se stala ligou pro širokou veřejnost. Založil jí Tomáš Reinbergr, tehdy student VŠE a nadšený squashista, protože neměl dost dobrých soupeřů.

Vaše liga spojuje nadšené sportovce

Je nějaká podobná liga v zahraničí, odkud berete inspiraci?

V zahraničí jsou ligy spíše navázané na jeden klub, u nás je výhoda, že se hraje kdekoliv v daném městě. Inspirací čerpáme sami od sebe, protože jsme sami zapálení sportovci a tak si vlastně děláme ligu tak trochu na míru. Víme, co nám schází, co by se dalo zlepšit…nápadů máme spoustu, nestíháme je ani realizovat. Hodně posloucháme naše hráče a vylepšujeme ligu společně.

Děkujeme za rozhovor a za Lifefood přejeme všem sportovcům skvělou a zábavnou sezonu.

Web Vaší ligy

FB plný aktualit

Instagram pro inspiraci