RawFest 2014 přilákal tisíce návštěvníků

RawFest 2014 přilákal tisíce návštěvníků

Premiéru máme za sebou a byla víc než úspěná! V magický den se proměnil první ročník festivalu RawFest. Do Běchovic se sjelo neuvěřitelných dva tisíce návštěvníků, kteří vytvořili kouzelnou atmosféru. Není divu, že místu s takovou koncentrací pozitivní energie přálo i počasí.

„Je tady skvělá atmosféra, jsem nadšená,“ nešetřili chválou návštěvníci při procházení mezi stánky. Do Běchovic, kde má Lifefood svou výrobnu, se sjeli zkušení vitariáni i úplní začátečníci oslovení konceptem raw food. Všichni měli možnost setkat se se špičkami svého oboru a pokochat se jejich nabídkou. Dobré jídlo návštěvníci prokládali přednáškami nebo atraktivními workshopy na louce. Den si ve fotografii můžete připomenout zde.

RawFestRaw food kam se podíváš

Zájem o raw food byl obrovský a nečekaný. Již brzy po poledni hlásily mnohé restaurace vyprodání největších lákadel, na odbyt šlo všechno od populárních kokosů od Freshbedýnek přes koprawku od Secret of Raw, kterou později návštěvníci zvolili nejchutnějším pokrmem v hlasování o Zlatou dobrawtu, až po kombuču od Vily Flory nebo pizzu od Jelicy. Zájemci oceňovali velké množství stánků Lifefoodu s plackami, Lifebary, čokoládami či speciální stánek věnovaný mixování smoothies se superfoods. Vůbec poprvé se totiž mohli na jednom místě setkat s opravdu kompletní nabídkou sortimentu Lifefoodu, který je sice v celé šíři dostupný i přes e-shop, ale v prodejnách jsou často jen vybrané produkty.  

RawFest 2014 festival živého jídla„Vystály jsme si třičtvrtě hodinovou frontu, ale stálo to za to,“ komentovala nabité náměstíčko s restaurační sekcí slečna v květovaných šatech, nyní již pohodlně usazená na trávě před přednáškovým stanem. Vyjedené talíře svědčily o uspokojivém gurmánském zážitku. „Nejsem vitariánka, ale mám nějaké zdravotní problémy. Po tom, co jsem tu dnes zažila, se určitě budu o raw food zajímat dál,“ přisvědčila, „potřebuji si ale věci důkladně prostudovat a tak jsem si koupila i knížku,“ vysvětlila. Její kamarádka dodala: „My už jsme si prošly lecčíms a na raw food je mi sympatické, že to vlastně žádný směr není, ani dieta. Prostě jezte čisté, jednoduché jídlo,“ vysvětlovala, „a mějte se rádi a poslouchejte své tělo,“ usmívala se na rozloučenou a dál se s kamarádkou věnovaly přednášce.

RawFest 2014 festival živého jídla

Informační smršť

Kromě skvělého jídla, raw produktů a čerstvého ovoce zblízka i zdaleka rawfoodisty lákal speciální demo stánek s celodenním programem ukázek raw „vaření“ v přímém přenosu. Mnozí zájemci tak na vlastní oči popvé uviděli, jaká kouzla se dají vyrobit s obyčejným mixérem a že raw „vaření“ je nejen chutné a zdravé, ale i docela jednoduché.

RawFest 2014 festival živého jídlaV přednáškovém stanu, jehož programem prováděla herečka Nela Boudová, se střídali zajímaví hosté, přičemž největší pozornost si získal diskusní panel složený z největších jmen české raw food scény. Tereza Havrlandová, majitelka Lifefoodu, nebo Marie Špačková z legendárního blogu potěšily mnohé svým bezprostředním sdílením životních zkušeností s dlouhodobým vitariánstvím, Wlasta Hlinková zase svými vtipy – „ani nevím, jestli doktor, u kterého mám svou osobní kartu, ještě žije“ - mnohokrát rozesmála publikum a Tomáš Bezděk či Petr Čech přidávali svůj osobitý pohled na raw food a vše kolem něj. Právem se vytvořila jedinečná atmosféra, lidé k sobě měli blízko a otázky pršely jedna za druhou.

RawFest jako oslava života a lidského bytí pospolu

„Známe se z diskusní skupiny o raw food na facebooku,“ odpověděl mladý muž na otázku, jak se o festivalu dozvěděl a ukazoval na skupinku lidí nedaleko, „tak nám přišlo, že to je vlastně dobrá příležitost se poznat i osobně,“ vysvětlil a potvrdil tak, že RawFest měl i svou společenskotvornou funkci. Fandové z Vařit či nevařit, Ava Chrtková nebo Cecílie Jílková a další známí i neznámí rawfoodisti z internetu se konečně mohli potkat naživo a ve velkém. 

Mezitím na louce, která vyschla po ranním dešti a usmálo se na ní i sluníčko, probíhaly workshopy malířské, hudební a dokonce zpěvavé, kdy se svým vyhledávaným workshopem zavítala i zpěvačka Ivana Mer. Děti potěšila trampolína, hudební dílničky či čokoládové workshopy a se svými rodiči nadšeně objevovali kouzlo her, puzzlí a bludišť ze Zeměráje, unikátního oblíbeného dětského parku v jižních Čechách. Ten pro ně připravil i dobrodružnou cestu za pokladem nebo olympiádu zvířátek. Volné aktivity v areálu zastupovala třeba slackline od EQB nebo hrazda s TRX, na které při vynikající exhibici ukázali vypracovaná těla kluci ze SebeRevolty. Odpolední program se proměnil v koncertní pohodu s jazzem nebo latinou a celý den vyvrcholil avantgardní fireshow.

Za krásný den děkuje Lifefood všem návštěvníkům, rawfoodistům, vitariánům i lidem, kteří se prostě jen zajímají o to, co dávají do svého těla. Děkujeme, že vás zajímají i celospolečenské důsledky vašich kroků.

Lifefood jako hlavní organizátor hluboce děkuje svým partnerům: restauraci Secret of Raw, portálu Bio-Info.cz, parku Zeměráj a Rádiu 1. Bez jejich pomoci by akce nebyla tím, čím se nakonec pro nás všechny stala. Děkujeme. 

Za poskytnuté fotografie děkujeme Sani z Raw4happiness, Štěpánovi z Gondarianet, Michaele a Rawesome

 

RawFest 2014 festival živého jídla RawFest 2014 festival živého jídla RawFest 2014 festival živého jídla RawFest 2014 festival živého jídla RawFest 2014 festival živého jídla RawFest 2014 festival živého jídla