Působení dýňového oleje a semínek

Působení dýňového oleje a semínek

Každý rok s radostí vítáme barevné tvary dýní a spolu s nimi i jejich výživný obsah.

Každý rok se s příchodem podzimu police obchodů zaplní krásnými barvami a tvary dýní. Vydechneme – konečně! Všichni na ně už netrpělivě čekáme a střádáme si do zásoby nové recepty, které vyzkoušíme tentokrát.

Často opomíjenou a podceňovanou částí dýně jsou její semínka. Je to téměř jako tajemný poklad, o němž má jen málokdo ponětí. A tak často končí v koši, protože nevíme, co s nimi. Ve skutečnosti jsou to vitamínové bomby, které vám mohou dobře posloužit.

Vyzkoušejte je syrová

Obvykle známe dýňová semínka v jejich orestované osolené podobě. Zkuste je však tentokrát vyzkoušet pěkně syrová. Jsou nejen neuvěřitelně zdravá, jsou také velmi univerzální na použití a s jejich pomocí vyčarujete a dochutíte ledacos. Posypte si je na saláty, do polévek nebo je rozmíchejte do smoothie či do vaší oblíbené pomazánky nebo hummusu. Vaší kreativitě se meze nekladou.

Vitamínová bomba pro každý den

Slunečnicová semínka obsahují mnoho složek, které mají zdravotní benefity pro organismus. Obsahují vitamín A, B, C a železo, vápník, hořčík a zinek, který ocení zejména ženy, jelikož stojí za tajemstvím krásných vlasů, kůže a nehtů. Díky obsahu selenu a vitamínu E má olej antioxidační efekt, který chrání organismus proti volným radikálům. Díky vysokému obsahu kvalitního proteinu a rostlinnému tuku mohou také sloužit jako zdroj energie.


Velkou výhodou raw dýňových semínek oproti těm opraženým, je jejich přirozená chuť. Je výrazně oříšková a semínka jsou též charakteristická svou výraznou vůní. Je zřejmé, že obsah živin se mění právě vlivem zpracování, stejně jako obsah mastných kyselin. Tomu lze předejít jednoduše tak, že místo tepelného zpracování dáte přednost jejich syrové formě, například tak, že je usušíte na slunci.

Dýňová semínka od Lifefoodu jsou 100% BIO v RAW kvalitě a můžete je konzumovat přímo tak, jak jsou. Díky své skvělé chuti a malému balení jsou dokonalá na cesty nebo jako rychlá a zdravá svačinka na zahnání nějvětšího hladu mezi jídly.

Dýně toho ale umí ještě mnohem víc

Slyšeli jste někdy o oleji z dýňových semínek? No? Pak je nejvyšší čas. Tento intenzivní oříškový a jemně jakoby po koření vonící olej podporuje zdraví - a chuť vašich pokrmů - mnoha různými způsoby.

Dýňový olej je obvykle považován za speciální olej s léčivými účinky. Jeho nenasycené mastné kyseliny mají například pozitivní efekt na hladinu cholesterolu, což je určitě důvod, proč by měl mít místo ve vaší kuchyni. Olej je stabilní i po otevření a měl by se uchovávat v tmavém a chladném místě.

Dýňová semínka jsou nejen krásná ale i výživná

Na co si dát pozor při koupi dýňového oleje?

Drtivá většina olejů je zahřívána po dlouhou dobu, ať už proto, aby se z oleje oddělila voda nebo aby olej dostal lákavější tmavší barvu. V Lifefoodu díky zpracovávání za studena dáváme přednost zachování jeho skvělých výživných vlastností a opravdové chuti. Právě tohle z něj dělá jeden z našich nejoblíbenějších produktů – vy zákazníci to umíte ocenit.

Jak tedy poznat skutečně kvalitní dýňový olej? Začneme od jeho konzistence. Následuje jeho chuť: ta by nikdy neměla mít hořký konec. A pak je tu otázka: je olej skutečně raw? Někdy je zpracování skutečně raw – avšak vstupní ingredience raw nebyly. To už se však nedozvíte a je potřeba sami aktivně si informace dohledat nebose zeptat přímo výrobce. Lifefood má výhradně raw ingredience, takže náš olej je skutečně raw, se vším všudy, splňuje podmínky tzv. Really Raw kvality.

Použití dýňového oleje

Dýňový olej lze použít všude tam, kde vám bude chutnat. Za začátku bude jeho chuť možná nezvyklá, ale postupně si budete zvykat a objevovat jeho hloubku. Jsou jídla, na která se ovšem hodí více – z logiky věci jsou to v základu dýňová jídla, ale i různé dresinky z oříšků, pesta, saláty a polévky. Postupně uvidíte, že budete pole jeho působnosti rozšiřovat a spolu s tím si užívat i jeho zdravotních benefitů.

 

E-SHOP: Lifefood vyrábí 100% čistý dýňový protein bez příměsí v BIO RAW kvalitě