"Panák", který je opravdu na zdraví!

"Panák", který je opravdu na zdraví!

Přírodní způsob, jak posílit imunitu. Jak si připravit zdravý nápoj?

Máme pro vás rychlé tipy první pomoci, aneb jak si dát "zdravého panáka" a posílit zdraví, sílu a imunitu. 

Posilněte svůj imunitní systém

Imunitní systém je něco, o čem všichni téměř slyšíme dnes a denně, avšak jeho komplexnost ještě zdaleka nebyla do dezailů prozkoumána. V zásadě lze říci jednoduše, že imunitní systém je součástí mnoha procesů v těle, které nás chrání před rozšířením bakterií a virů v našem těle. 

Funguje to tak, že v okamžiku, když je naše tělo napadeno infekcí, plně funkční imunitní systém se postaví k obraně, vyvolá stav ohrožení a pustí se do boje s nepřítelem. V důsledku toho se pak můžeme cítit unavení a skleslí. Naše energie je moudře směrována tělem tam, kam je nejvíc potřeba. 

Imunitní systém je něco, o čem všichni téměř slyšíme dnes a denně, avšak jeho komplexnost ještě zdaleka nebyla do dezailů prozkoumána. V zásadě lze říci jednoduše, že imunitní systém je součástí mnoha procesů v těle, které nás chrání před rozšířením bakterií a virů v našem těle. 

Stres, alkohol, léky či nezdravá strava jsou všechno faktory, které náš obranný systém ovlivňují a oslabují. Pokud se jim vyhýbáte nebo alespoň co nejvíce zmenšujete jejich vliv, budete podporovat celé své tělo a to nejen fyzicky, ale v důsledku i psychicky. V silném zdravém těle sídlí silný a zdravý duch. 

Ztišení na podzim může například velice k regeneraci těla velmi přispět. Také zvýšená pozornost správnému výživnému jídlu z potravin, které nebudou ochlazovat, je důležitou součástí. 

Panák, co je opravdu na zdraví

A pak jsou tady "imunoboostery" neboli "zdravé panáky", doušky, či shoty, jak se každému líbí. Zní to sice poněkud složitě, ale věřte, že jejich přípravu zvládnete lehce a s úsměvem. Stačí pár minut a pár ingrediencí a můžete si připíjet na zdraví. Jsou kdykoliv k mání a víte, co obsahují, na rozdíl od preparátů z lékáren nebo obchodů. Není nad vlastní handmade zdravou dobrotu.

Recept na zdravý nápoj

Ingredience:

  • 60-70 g zázvoru
  • 4 kořeny kurkumy nebo stačí prášek z kurkumy
  • 2 citrony
  • drcený pepř
  • 1 pomeranč


A pak jsou tady

Všechny ingredience jednoduše rozmixujte a máte hotovo. Na zdraví! Zpočátku doporučujeme opatrnou konzumaci, postupně můžete přidávat. Pokud je kombinace pro vás příliš ostrá nebo hořká či zkrátka jen nepoživatelná, nebojte se experimentovat. Přidat trochu kakaa, které ostatně samo o sobě obsahuje na 300 důležitých substancí a v naší RAW BIO podobě je plné vitamínů a minerálů, nemůže být na škodu. Nebo směs obohaťte některým ze superfoods. Dobře sladí a zvýší výživovou hodnotu třeba baobab nebo lucuma

Dávky kurkumy a zázvoru posilují imunitní systém, citron dodává důležitý vitamín C. Tento vitamín je obzvláště účinný při obraně těla. Kromě toho bojuje proti únavě a zlepšuje činnost krevního oběhu. Taktéž je zodpovědný za tvorbu kolagenu a zvyšuje vstřebávání železa. Skutečný nakopávač!

Důležité je, že aby se kurkuma dobře vstřebala, je potřeba přidat pepř. Dodnes je kurkuma považována za přírodní antibiotikum, které dokáže pomáhat s mnoha nemocemi. 

Jak nápoj uchovávat? A co v zimě dál?

Hotový nápoj uchovávejte nejlépe uzavřený v lednici. Takto vám vydrží 3-4 dny. Nezapomeňte, že nejen protichřipkový nápoj, ale celkově zdravá vyvážená strava je základem ke zdraví. A nejen strava, ale i pozitivně a proaktivně naladěná mysl. A když už vás něco tzv. "skolí", berte to jako šanci zpomalit, zastavit se a zamyslet, co vám v životě chybí a co vás donutilo k tomuto zpomalení. Panák na zdraví je pak už taková třešinka na dortu péče o sebe. Tak ať slouží!