Přepřáhněte: Je tu rok kovového Buvola

Přepřáhněte: Je tu rok kovového Buvola

Koho kov podpoří a komu Buvol přinese plody? Před nedávnem jsme i v rámci čínského náhledu vstoupili do nového roku, který bude pod nadvládou buvola. Silný buvol tak vystřídá chaotickou krysu. Co zůstane, je vláda kovu. Vítejte tedy v roce kovového buvola. Co to znamená a jak tyto síly využít ve svůj prospěch?

Kov: Kdo dokáže pochopit své lekce, toho kov ponese 

Podíváme se nejdříve na kov. Kov v rámci toku Qi – životní síly – znamená oddělování kalného a čistého. Proto v těle k němu patří plíce, tlusté střevo a kůže. Kov znamená také pokles, který je s touto funkcí spojen. V přírodě odpovídá této energii sychravý pozdní podzim. Listí opadává ze stromů, odumírá nadzemní část rostlin, čisté se stahuje do svého zdroje, aby mohlo regenerovat. Kalné odpadá.

Dá se tedy v tomto směru čekat, že ani letošní rok nebude zrovna oddychový. Zkrátka - to co nemá žít, to odumře. Nekompromisní kov dává vidět opravdovou podstatu věcí, řeže až na kost. Neunikne nikdo. Pravda a Lež stanou se zjevnými. Masky padají. Kdo má strach, bude se bát ještě víc, kdo dokáže lekce pochopit a naučit se z nich, toho energie ryzího Kovu ponese.

Zapřáhněte Buvola – poctivá práce přinese plody

V tomto smyslu tedy tento rok bude ve stejném duchu jako předchozí. Rozdíl nastane v dynamice. Zatímco loňským rokem pobíhala Krysa, letos se zapřáhne Buvol do brázdy. Co tím chci říci? Na rozdíl od chaotické Krysy pobíhající sem a tam, poteče energie tohoto roku trpělivě. Bude přát poctivé práci, trpělivému stavění dlouhodobých cílů. Podpoří trvalé hodnoty. 

S Buvolem si ve vztazích užíváte úrody

Buvol bude mít vliv i na naše vztahy. Měl by do nich navrátit „stavovskou čest“. Ty vztahy, které nepřežily krysí tanečky, nebyly životaschopné. Ty, co hlodavčí krizi překonaly, jsou opravdu pevné a v energii Buvola sklidí co zasely. Přeji všem, komu vztahy vydržely loňský nápor, příjemné užívání si úrody.

První z měsíců je navíc pod vládou kovového Tygra. Vrhněte se s tygří dravostí do nových projektů a cílů. Tento měsíc přeje začlenění nových návyků. Ale bude vyžadovat notnou dávku disciplíny. To my už ale přece víme. Tak vzhůru do toho!

Přeji nám všem krásný rok kovového Buvola.

Vaše Eva Zimmelová

 

Eva Zimmelová

Eva je čínská terapeutka a diagnostička s 25 letou praxí. Přes dvacet let cvičí a učí Tai-ji a Qi-gong. Jako lektor Tai-ji a trenér fyziofitness pracovala v Centru pohybové medicíny Prof: Pavla Koláře. Na facebooku moderuje poradenskou skupinu Vědomě v těle, do které vás srdečně zve.

Na stránkách blogu Lifefoodu vám předává své zkušenosti a znalosti, jak o sebe pečovat z pohledu tradiční čínské medicíny. 

"Zdraví za nás nikdo neudělá. Být zdravý znamená cítit se plný života, s radostí přijímat jeho výzvy a obohacovat svět o to nejlepší ze sebe. K tomu potřebujeme funkční tělo a spolupracující mysl. Čínská  medicína je komplexní systém, který nám dává do rukou nástroje, jak o obě tyto složky co nejlépe pečovat. Já vám budu ráda na této cestě průvodkyní."