Lifefood podporuje projekt Skutečně zdravá škola

Lifefood podporuje projekt Skutečně zdravá škola

Projekt Skutečně zdravá škola podporuje i majitelka společnosti Lifefood, Tereza Havrlandová. Jak celý projekt vidí ona a proč ji zajímá stravování ve školních jídelnách?

Tereza Havrlandová, zakladatelka společnosti Lifefood, podporuje iniciativu Skutečně zdravá škola, která se zasazuje o změnu přístupu k veřejnému stravování. Součástí projektu jsou praktické kurzy pro školy, snaha o veřejnou diskusi a spolupráce s Ministerstvem zdravotnictví a školství. Lifefood se jménem Terezy připojil k řadě podporovatelů z řad odborné i laické veřejnosti. 

Vyjádření Terezy Havrlandové k podpoře projektu Skutečně zdravá škola

"Na vlastní kůži jsem poznala, co do důsledku znamená fráze "Jste to, co jíte". Vinou špatných stravovacích návyků - z velké míry utvářených tím, co jsme měli na talíři ve školní jídelně - jsem se roky potýkala se zdravotními komplikacemi, zažívacími potížemi a oslabenou imunitou. To všechno zmizelo, až když jsem přešla na raw veganskou stravu. Od základu změnila svůj život a začala vnímat nejen to, co jím, ale i jak a proč to jím.

Je zarážející, že se děti už odmala učí spisovné češtině, jak spočítat trojčlenku nebo se kterými zeměmi sousedí Česká republika. Ale oblasti, která nás zcela zásadním způsobem ovlivní po zbytek života - principům zdravého a vyváženého stravování - se na školách věnuje jen minimum pozornosti. Ač si myslím, že pro lidské tělo má nejvíce benefitů rostlinná strava bez chemických a tepelných úprav, iniciativu Skutečně zdravá škola velmi vítám a podporuji ji. Je to výborný startovní můstek pro to, aby se v oblasti výživy začala dít osvěta a konečně nastaly změny k lepšímu. Naše děti nám za to jednou poděkují."

Tereza Havrlandová, majitelka společnosti Lifefood.

Více o tomto programu, jak se k této iniciativě připojit a mnoho dalšího o zdravém stravování pro děti, si můžete přečíst v tomto článku.