Lifefood podporuje akci Pěšky do škol

Lifefood podporuje akci Pěšky do škol

Každé čtvrté dítě ve školním věku bojuje s nadváhou. 

... a každé osmé s obezitou. Přitom vozíme děti až před brány škol. Ač mnozí z nás vzpomínají na vlastní cesty do školy s nostalgií, před dnešními školami, především ve větších městech, to po ránu vypadá spíše jako na chaotickém parkovišti. 

Upozornit na současný nezdravý trend a pokusit se jej zvrátit se rozhodlo sdružení Pražské matky. V rámci evropského Týdne mobility od 16. do 22. září zorganizovalo akci Pěšky do škol. Školy v tomto týdnu vyzvou žáky, aby do školy přišli pěšky, na kole či skateboardu. Nabídnou dětem také vždy nějaký mimořádný zážitek: společnou snídani, koncert apod. (Lifefood např. na akci přispěl svými tyčinkami Lifebar) Žákovské týmy budou soutěžit o nejlepší reportáž z "pěškového" dne. Do akce se mohou zapojit i rodiče a děti, jejichž škola se k akci nepřipojí. V současnosti se připojilo přes dvacet škol a podporuje ji i Fórum rodičů.

Kampaň má upozornit nejen na důležitost pohybu jako prevence dětské obezity, ale také na nutnost zvýšení bezpečnosti před školami. Akce se konala již před rokem a letos se zájem násobně zvýšil. 

 Je vidět, že školy, ale i rodiče si uvědomují, že prostor před školou je důležité místo pro setkávání – děti si tu mohou hrát, rodiče popovídat. Je škoda z něj dělat parkoviště,“ říká Blanka Klimešová, organizátorka z Pražských matek. "Každodenní pěší cesta do školy je příležitostí nejen k pravidelnému pohybu, ale i k poznávání okolí, ve kterém děti žijí a ke kterému si tak mohou vybudovat vztah. Navíc formuje zdravé dopravní návyky a vede k přirozenému osvojení zásad bezpečného pohybu po ulicích."

Jaké školy se do akce zapojily a jak se můžete zapojit i vy, najdete zde.