Otestováno! Lifebar Superfoods s hořčíkem a selenem

Otestováno! Lifebar Superfoods s hořčíkem a selenem

Testujeme v laboratořích naše produkty, abyste věděli, že opravdu kupujete to nejlepší.

Své produkty dáváme testovat do nezávislých laboratoří. Neprodáváme zajíce v pytli ani prázdná slova. Výbornou chuť našich tyčinek dokážete posoudit sami. Že je vám po našich čistých produktech bez éček dobře, to také dokážete ohodnotit sami. Ale my vám rádi dodáváme i „tvrdá data“, že tomu tak je. S námi opravdu víte co jíte. Ruku a razítko na to!

Laboratorní testy na hořčík a selen

V našem katalogu testovaných produktů máme právě další novinku. Nejnověji jsme otestovali tyčinku Lifebar Superfoods Brazil Guarana BIO RAW na obsah hořčíku a selenu. Výsledek? Opravdu nás potěšil. Na základě výsledků můžeme v souladu s legislativou uvádět, že je tyčinka zdrojem hořčíku a selenu. Jak je to vyjádřeno čísly? Tyčinka obsahuje 113 mg hořčíku na 100 g tyčinky, což je 30 % referenční výživové hodnoty a 0,01 mg selenu na 100 g tyčinky, což je 18 % referenční výživové hodnoty.

 

Naše produkty testujeme v nezávislých laboratořích (foto ilustrativní)

Laboratoře vs. fake news a šejdíři

Čísla jsou to sice pěkná, řeknete si možná, co to však znamená konkrétně pro mě? Než popíšeme, co to znamená pro vaše zdraví, dovolíme si vzít vás na jeden malý exkurz. Všimli jste si, že z webů (těch zodpovědných a ctících legislativu) vymizela tvrzení typu: léčí to a to, uzdravuje to a to, „vytahuje ze smrtelné postele“ apod.? Evropské směrnice o zdravotních tvrzeních jsou totiž velice přísné. Na přemnožení všemožných fake news a „vědeckých studií“, které jsou ovšem vědecké jen na papíře (jak se říká, papír snese všechno, dnes tedy internet) zareagovala Evropská Unie zpřísněním ohledně zdravotních tvrzení u produktů.

Znamená to, že pokud není v produktu prokázáno určité větší množství sledované látky, a tato látka zároveň nebyla testována na své účinky, nelze o ní jako o účinné látce hovořit v souvislosti se zdravím. Přeloženo do praktické řeči – pokud konkrétní produkt nedá jeho výrobce na rozbor, nesmí o něm tvrdit, že umí to a to (třeba zklidnit pocuchané nervy nebo zlepšit trávení, vyléčit diabetes nebo dokonce rakovinu apod.).

Bylinky a rostliny mají léčivou sílu, legislativa však požaduje důkazy

V případě bylinných čajů nám může být líto, že se nedozvíme, na co naše babičky tradičně používaly šípek, heřmánek nebo že třeba kontryhelový čaj může pomoci na ženské problémy. V případě ale falešných prodejců ještě falešnějších nadějí na vyléčení toho či onoho, je tato iniciativa EU velice žádaná. Měla by – i když to je trochu boj s větrnými mlýny – čistit prostor od vyslovených lží a manipulací. Kromě toho, že v mnoha případech by se ukázalo, že produkt je prostě „fejk“, tak jsou tyto testy i poměrně náročné i finančně.

Co to znamená pro mě? Ověřená zdravotní tvrzení

Zpátky tedy k naší otestované tyčince. Naše produkty jsou plné živin – vitamínů, minerálů, antioxidantů, enzymů, není to mrtvé jídlo, ale opravdu vyživuje a vy to cítíte. Díky testům máte ovšem i jistotu a třeba „racionální“ argument pro nějakého pochybovače z vašeho okolí. Co tedy znamená ten nádherný číselný výsledek brazilské Lifebarky pro vaše zdraví?

Podle katalogu potvrzených a schválených zdravotních tvrzení EU hořčík:

 • přispívá ke snížení únavy a vyčerpání a přispívá k elektrolytické rovnováze 

 • přispívá k normálnímu energetickému metabolismu 

 • normalizuje činnost nervové soustavy a činnost svalů 

 • přispívá k normální syntéze bílkovin 

 • pomáhá psychice 

 • přispívá k udržení normálního stavu kostí a zubů 

Dobré zdraví je základ pro plnění našich snů. Výživa je proto maximálně důležitá.

A jak je to se selenem, který bývá ve stravě často opravdu nedostatkový?

Selen:

 • přispívá k normální spermatogenezi

 • je skvělý na vlasy a nehty

 • podporuje imunitní systém

 • přispívá k normální činnosti štítné žlázy 

 • přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem

Tak nyní již víte, co naše tyčinka skutečně obsahuje. Ověřeně, s razítkem. Má samozřejmě mnoho dalších živin. Například 4 % přírodní guarany, což odpovídá 80 mg kofeinu. Což znamená, že je zdravým zdrojem energie. Příroda je mocná. Přírodní čistá strava bez úprav je ten nejmocnější čaroděj a pomocník na cestě za vašimi sny.