Konference MZe o pesticidech: "Bio má smysl"

Konference MZe o pesticidech: "Bio má smysl"

11. 06. 2016

Pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky se ve čtvrtek 19. května 2016 konala konference, která byla věnována problematice pesticidů. Závěry hovoří jasně.

„Pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky se ve čtvrtek 19. května 2016 konala konference, která byla věnována problematice pesticidů a týkala se nejen jejich používání, ale věnovala se i možnostem falšování a nelegální aplikaci těchto látek.“ (Autor:Mze)

Mezi diskutovanými tématy zazněla také otázka reziduí pesticidů v potravinách a problematika jejich falšování. V rámci této prezentace bylo upozorněno na padělané nebo na území České republiky nepovolené pesticidy, které nejsou testované a schválené. Mohou tak vést nejen ke ztrátám na výnosech farmářů, ale zejména mohou potenciálně ohrozit lidské zdraví a životní prostředí. Odborně zde prezentovali zástupci českého i zahraničního výzkumu.

Je nutné zajistit dostatečnou informovanost veřejnosti

Z diskuzí jasně vyplynulo, že je nutné zajistit dostatek informací o pesticidech a podpořit spolupráci nejen vědeckých institucí s médii. Pouze na základě dostatku relevantních informací se budou moci spotřebitelé snadněji orientovat v daných oblastech bez předsudků a zažitých mýtů.

Lifefood má jasné přesvědčení. Chce dodávat svým zákazníkům ty nejkvalitnější produkty z těch nejkvalitnějších plodin, které byly vypěstované trvale udržitelným způsobem, jejichž produkce přispívá krajině i lidem v ní.

Planeta země

  • Lifefood považuje bio produkci za důležitý koncept z hlediska trvalé udržitelnosti a přispívá tak k vědomému a zdravému přístupu k životu.
  • Lifefood je certifikovaná kvalita, přísné vnitrofiremní a zákonné normy a využití těch nejkvalitnějších surovin v raw a bio kvalitě. Žijeme v souladu s přírodou a etickými závazky.
  • Lifefood respektuje přírodní cykly, chrání životní prostředí. Vytváří živé produkty „pro život“.